Nový hit: Dcery se fotí stejně jako jejich matky

Všechny děti a dospívající často říkají, že tak jako jejich rodiče se rozhodně nikdy chovat nebudou. Ale přece. Rok se s rokem sejde, uplyne pár desítek let a je to tady. Tomu, že se stanete svými rodiči, prostě nezabráníte. Vyrůstáte s nimi, takže si odnesete i jejich chování, a co se týče vzhledu, je to bezpředmětné. Genům neporučíte.

V životě každé mladé ženy jednou přijde ta chvíle, kdy se podívá do zrcadla a začne přemýšlet o tom, kdy se to vlastně stala svou matkou?

A právě touto otázkou se inspirovala fotografka a grafička Carra Sykes ve své sérii fotografií s názvem „Matka + dcera“. První fotografii začala právě ona se svou matkou. Obě ženy, mezi kterými je věkový rozdíl 35 let, si oblékly oblečení z dceřina šatníku.

mother_and_daughter

Carra vysvětlila, že chtěla prostě překonat veškeré věkové bariéry a přimět lidi, aby více přemýšleli o tom, co znamená stárnutí. Také si chtěla užít trochu zábavy a dozvědět se více věcí o své matce.

A stejnou věc jako ona se svou matkou udělaly i další ženy. Vyfotily se ve stejném prostředí, ve stejném oblečení a ve stejné póze. Jelikož je docela zajímavé sledovat jejich podobnost, staly se takové snímky novým hitem internetu.

mother_and_daughter2

 

mother_and_daughter3

 

mother_and_daughter4

 

mother_and_daughter5

 

mother_and_daughter6

 

mother_and_daughter7

 

mother_and_daughter8

 

mother_and_daughter9

 

mother_and_daughter10

 

mother_and_daughter11

mother_and_daughter12

mother_and_daughter13

mother_and_daughter14

mother_and_daughter15

mother_and_daughter16

 

Zdroje: today.com, buzzfeed.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru