Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Nový G1 X Mark II: Spojení výkonu digitálních zrcadlovek a praktičnosti řady PowerShot

Značka Canon představila model PowerShot G1 X Mark II Enhanced Grip Edition, novou vlajkovou loď mezi kompaktními fotoaparáty. Novinka je následovníkem modelu PowerShot G1 X a přichází s kvalitou zpracování obrazu, kterou dosud žádný kompaktní fotoaparát značky Canon nenabízel. Díky kvalitě digitálních zrcadlovek, kompaktnímu tělu a funkcím z opravdu úspěšné řady PowerShot G představuje fotoaparát PowerShot G1 X Mark II ideální doplněk fotografické výbavy jakéhokoli profesionála. Vzhledem k tomu, že společnost Canon využila při vývoji tohoto nového modelu nejen své dosavadní špičkové zkušenosti v oblasti optiky a zpracování obrazu, ale také názorů samotných fotografů, přináší G1 X Mark II výjimečný výkon i skvělé možnosti ovládání.

 

Nový model G1 X Mark II se může pochlubit kompletně přepracovaným designem, u kterého vyniká nejen skelet z nerezové oceli a celohliníkové tělo, ale také velká ergonomická rukojeť. Pevný úchyt je přesně to, co v uživatelích oprávněně vyvolává pocity srovnatelné s profesionálním focením. Díky kompaktnímu tělu a pohodlnému držení je uváděný fotoaparát ideálním společníkem pro náročné a zkušené fotografy, kteří vyžadují přenosný a výkonný přístroj. Samozřejmě jde také o aparát, kterému mohou důvěřovat a který mohou bez problémů využívat v rámci svých zaběhlých fotografických postupů.

 

Ostřejší a jasnější záběry díky chytřejšímu snímači

Síla fotoaparátu PowerShot G1 X Mark II souvisí především se snímačem CMOS typu 1/1,5. Jeho plocha je ve srovnání s povrchem konvenčních snímačů typu 1/1,0, které jsou běžně používané v konkurenčních modelech, dvakrát větší. Nový model tak nabízí menší hloubku ostrosti srovnatelnou s digitálními zrcadlovkami se snímačem velikosti APS-C a vy můžete vytvářet profesionální portréty a makro fotografie. Fotoaparát navíc spolupracuje s nastavitelnými vlastnostmi snímače a umožňuje využívat celé obrazové pole objektivu, to vše bez ohledu na to, zda fotíte v poměru stran 3:2 na celkem 12,8 miliónů pixelů nebo v poměru 4:3 na 13,1 miliónů pixelů. Ke kompozicím jednotlivých snímků tak můžete přistupovat tvůrčím způsobem a při editaci výsledných fotografií máte k dispozici celou řadu postupů, které znáte z digitálních zrcadlovek.

 

Pixely snímače jsou ve srovnání s modelem PowerShot G16 plochou dokonce 4,5x větší a jsou tedy na světlo mnohem citlivější. Výsledné fotografie proto obsahují mnohem méně digitálního šumu, a to i při focení za špatných světelných podmínek. Výhodou většího povrchu snímače je i širší dynamický rozsah, který umožňuje zachytit více detailů v oblastech s vysokým jasem i s tmavými stíny.

 

Vynikající optika v kompletním těle

Nový objektiv s vysokou světelností f/2,0 až 3,9 těží z dlouhodobých odborných znalostí a zkušeností značky Canon. Tento objektiv vedle vynikající světelnosti přináší i kvalitu a univerzálnost. Jde o vlastnosti, které jsou velmi důležité pro fotožurnalisty i pro všechny fotografické nadšence. Špičkové snímky tak můžete pořizovat i za špatných světelných podmínek. Plnou kontrolu máte také nad hloubkou ostrosti.

 

Objektiv s pětinásobným optickým zoomem, clonou s devíti lamelami a rozsahem ohniskových vzdáleností 24 až 120 mm vyniká při focení za neuvěřitelně rozmanitých situací – od špičkově ostrých širokoúhlých krajinek až po detailní portréty s příjemně rozostřeným pozadím. Technologie ZoomPlus navíc umožňuje digitálně zdvojnásobit dosah optického zoomu. A opačný konec rozsahu ohniskových vzdáleností umožňuje focení detailů již ze vzdálenosti menší než 5 centimetrů. Fotoaparát PowerShot G1 X Mark II podporuje také zvýrazňování obrysů při ručním zaostřování, které vylepšuje focení maker a portrétů.

 

Přesné a přizpůsobitelné zaostření i umístění do záběru

Od samého začátku inženýři společnosti Canon navrhovali fotoaparát PowerShot G1 X Mark II tak, aby nabídl špičkové vlastnosti a výkon v kompaktním těle. Nový model proto přináší řadu vylepšení, která umožňují profesionální ovládání. Jde především o automatické zaostřování s umělou inteligencí, které v případě fotoaparátu PowerShot G1 X Mark II využívá 31 AF bodů. Ve srovnání s devíti zaostřovacími body u modelu PowerShot G1 X jde o nesporné zdokonalení. Vysoká hustota AF bodů a široké pokrytí napříč celým rámečkem automatického zaostřování totiž vylepšuje schopnost přístroje zaměřit se na focené objekty, zejména pak při vytváření snímků s malou hloubkou ostrosti.

 

Fotoaparát PowerShot G1 X Mark II nabízí duální, plně přizpůsobitelné ovládací kroužky objektivu, díky kterým můžete dosáhnout požadovaných výsledků jednodušeji i rychleji. Krokový i kontinuální ovládací kroužek jsou na přístroji umístěny tak, aby byly při fotografování velmi snadno dostupné. Tyto kroužky umožňují pohodlné nastavování jednotlivých parametrů výběrem z přednastavených hodnot, jako je zoom, clona nebo rychlost závěrky. V režimu ručního zaostřování můžete vybrané vlastnosti jemně doladit pomocí plynulého kontinuálního kroužku. Kontinuální kroužek lze využít i pro jemné doladění zaměření, kterého bylo dosaženo automatickým zaostřením.

 

Velmi snadná je s novým fotoaparátem také kompozice, a to zejména díky kapacitnímu dotykovému displeji LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce), který zpřístupňuje další volby a funkce.  Tento displej s vysokým rozlišením využívá standardní barevný prostor sRGB, který je identický s barevným rozsahem při pořizování a zpracování snímků. Díky této shodě můžete na displeji ihned a s neuvěřitelnou přesností kontrolovat výsledné záběry.

 

Možnosti modelu PowerShot G1 X Mark II rozšiřují sáňky, které jsou kompatibilní s volitelným elektronickým hledáčkem Canon EVF-DC1. Tento hledáček je ideálním příslušenstvím pro všechny, kteří vyžadují ergonomii klasických zrcadlovek a současně od hledáčku vyžadují vysoké rozlišení, rychlou obnovovací frekvenci a možnost otáčení v rozsahu 90 stupňů.

 

Vysoký výkon díky procesoru DIGIC 6 a inteligentní IS technologii

Fotoaparát PowerShot G1 X využívá nejnovější generaci obrazového procesoru společnosti Canon, DIGIC 6. Tento procesor dosahuje vynikajících výsledků v široké škále situací. Procesor je ve srovnání se svým předchůdcem DIGIC 5 až 2,4x rychlejší a nabízí tak opravdu vysoký výpočetní výkon. Díky tomu jsou snímky ve formátu JPEG a filmy ve formátu MP4 pořizované při špatných světelných podmínkách čistější a s menším množstvím šumu. Nový procesor zlepšuje také reakce přístroje a o 56 procent snižuje celkovou prodlevu spouště. Výpočetní výkon navíc umožňuje i některé speciální vlastnosti, jako je funkce rozostření pozadí nebo podpora vysokého dynamického rozsahu.

 

Díky vysokému výkonu obrazového procesoru DIGIC 6 můžete pomocí modelu PowerShot G1 X Mark II nahrávat filmy Full HD v rozlišení 1920 x 1080 při 30 snímcích za sekundu, navíc se stereofonním zvukem. Nový fotoaparát je tedy ideálním přístrojem jak pro focení, tak i pro natáčení videí. Během nahrávání filmů můžete využívat optický zoom objektivu a systém Canon HS, který umožňuje zaznamenávat jemné detaily i při špatném osvětlení.

 

Buďte tvůrčí a sdílejte výsledky své práce

Fotoaparát PowerShot G1 X Mark II nabízí řadu nových funkcí, díky nimž můžete dát volný průchod svým tvůrčím myšlenkám. Například rozšířený režim Hvězda přináší volbu Star Portrait, která umožňuje vytvářet perfektně exponované snímky objektů pod hvězdnou oblohou.

 

Model G1 X Mark II výrazně usnadňuje nejen fotografování a nahrávání filmů, ale také sdílení a zálohování vaší práce, zejména pak díky nových možnostem bezdrátové konektivity.  Fotoaparát podporuje technologii NFC, která umožňuje velmi snadné spárování s dalšími chytrými zařízeními – stačí, aby se obě zařízení kompatibilní s NFC vzájemně dotkla. Následně můžete fotografie i filmy jednoduše přenést do vašich chytrých telefonů a téměř odkudkoli je pomocí mobilních datových přenosů nahrát do externích úložišť a začít sdílet. Bezdrátová konektivita navíc umožňuje fotoaparát PowerShot G1 X Mark II ovládat vzdáleně přímo z chytrého zařízení, a to pomocí mobilní aplikace Canon CameraWindow. Tato možnost je výhodná například při focení divoké přírody nebo skupinových snímků.

 

Fotoaparát PowerShot G1 X Mark II je určený pro Evropu, Střední východ a Afriku.

 

Klíčové vlastnosti PowerShot G1 X Mark II:

 • Velký snímač CMOS typu 1,5 s výběrem poměru stran beze změny efektivní ohniskové vzdálenosti
 • 12,8 miliónů pixelů při poměru stran 3:2
 • 13,1 miliónů pixelů při poměru stran 4:3
 • Objektiv se světelností f/2 a maximální citlivostí ISO až 12 800
 • Ultra širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 24 mm a pětinásobným zoomem
 • Optický procesor DIGIC 6 a technologie inteligentního IS
 • Automatické zaostřování s umělou inteligencí se 31 AF body
 • Zvýrazňování obrysů při manuálním zaostřování
 • Duální ovládací kroužky a dotykový displej
 • Vzdálené ovládání a zálohovací funkce Image Sync.
 • Volitelný elektronický hledáček
 • 14bitový RAW formát

 

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

 

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

 

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.

 

 

Komunikaci s médii zajišťuje:                                            Canon kontakt pro komunikaci:

 

Michaela Zábranská                                                            Radka Palánová

AC&C Public Relations, s.r.o                                             Canon CZ, s.r.o.

m: +420 736 751 162                                                          t: +420 225 280 390

e: canon@accpr.cz, michaela.zabranska@accpr.cz         e: radka.palanova@canon.cz

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru