Nový Flash Player 10.2 Beta snižuje vytížení CPU

Nový Flash Player 10.2 Beta snižuje vytížení CPU

Právě dnes společnost Adobe zpřístupnila novou testovací verzi 10.2 Beta svého přehrávače Flash Player. Ta nám přináší důležitou novinku v podobě výrazného zefektivnění přehrávání videa. Přehrávač i dosud podporoval hardwarovou akceleraci dekódování H.264 videa pomocí GPU. V této nové verzi je však podle Adobe akcelerováno kompletní přehrávání videa a to i včetně konverze barev a podobně. To má snížit zátěž procesoru při přehrávání videa, včetně přehrávání v HD rozlišení.

Nová verze přináší i další novinky. Například možnost full-screen režimu Flashe i při práci s jinou aplikací na druhém monitoru v konfiguraci s více monitory. Doposud se  Flash aplikace zmenšila na svou původní velikost. V Internet Exploreru 9 Beta nová verze podporuje využívání hardwarové akcelerace k dosažení lepšího výkonu a umožňuje tak vývojářům definovat vlastní nativní kurzory.

Novou verzi můžete stahovat na stránkách Adobe.

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru