Dnes vyšlo 15 článků

Nový ESET Smart Security 5 je ideální pro laiky i odborníky

Nový ESET Smart Security 5 je ideální pro laiky i odborníky

Tento měsíc představila slovenská firma ESET pátou řadu svého legendárního antivirového programu. Ještě před oficiálním uvedením si testovací verzi stáhli čtyři miliony lidí. Zájem o „ESET pětku“ je oprávněný.

Ve 180 zemích na celém světě se využívá antivirový program od společnosti ESET už od roku 1992. Tradiční a ověřená značka teď přináší na trh dva nové produkty navazující na úspěšný antivir ESET Smart Security 5 a ESET NOD32 Antivirus 5. Co je v nich nového?

Pohodlný antivir pro uživatele

Pátá řada antiviru je na první pohled daleko více přizpůsobena obyčejným uživatelům. Celý antivirový program je velmi snadno použitelný a ovládání intuitivní. Na popularitě antiviru určitě přidá také rodičovská kontrola, která umožňuje nastavit celé kategorie blokovaných stránek pro jednotlivé uživatele. Hráči počítačových her zas jistě ocení, že při hraní antivir přechází do tichého herního režimu a šetří tak místo v operační paměti, místo toho aby narušoval herní okno hláškami o aktualizacích.

Eset

Technické novinky od ESET

Ve verzi ESET Smart Security 5 ani ESET NOD32 Antivirus už nenajdete klíčový nástroj TheatSense.Net. Ten byl totiž nahrazen mladším bratříčkem ESET Live Grid. Nástroj pracuje na stejné bázi, tedy na modelu cloud, který skenuje miliony uživatelů antiviru ESET po celém světě a neustále aktualizuje seznam bezpečných souborů. ESET Live Grid je při skenování výrazně přesnější a rychlejší, což je pro kvalitní antivirový program to nejdůležitější.

Nový antivir se také soustředí na kontrolu bezpečnosti extérních médií. Zvláště přes moderní USB čtečky s velkou přenosovou rychlostí se nebezpečné soubory šíří velmi snadno i v offline režimu.

Náročným uživatelům se nový antivirový program značně otevírá. Funkce Host Intrusion Prevention System (HIPS) umožňuje upravit si podle libosti chování celého sytému nebo jednotlivých aplikací, souborů, systémových registrů i procesů.

Společnost ESET prodává špičkové antivirové programy již od roku 1992. Dodnes drží rekord v počtu získaných ocenění v testu VB100, které uděluje nezávislá testovací organizace Virus Bulletin. Po prvním prozkoumání programů ESET Smart Security 5 a ESET NOD32 Antivirus 5 nevidím důvod, proč by ESET neměl ocenění dostat znovu.

Komentáře

Nahoru