Nový design: Jak by se vám líbil růžový Twitter?

Mobilní aplikace často vypadají jinak než webové verze téže služby. Doposud to tak bylo i s Twitterem. Ale s novým webovým designem je najednou všechno jinak. Webový Twitter se teď totiž dost významně podobá tomu mobilnímu.

twitter-new-vzhled

Pokud si při pohledu na tento design říkáte, že přesně takhle vypadá váš Twitter, gratulujeme. V tom případě jste se totiž dostali do velmi úzkého testovacího výběru. Společnost totiž vybrala 1 % svých uživatelů, kterým nasadila nový design, aby si otestovala, jak se s ním lidé vyrovnají. A jelikož se s ním vyrovnávají dobře a ohlasy jsou vesměs pozitivní, můžeme očekávat, že se tohoto vzhledu dočkáme brzy všichni.

Co se změnilo?

První změnou, kterou zřejmě zpozorujete nejdříve, je horní lišta. Na té je dobře vidět posun k mobilnímu designu.

Porovnání staré a nové verze horní lišty.

Porovnání staré a nové verze horní lišty.

Další novinkou je nové rozložení profilu – vše důležité se přesunulo doleva. V levém horním rohu najdete profilovou fotku i fotografii záhlaví.

Centrem všeho důležitého na profilu se stal levý horní roh.

Centrem všeho důležitého na profilu se stal levý horní roh.

A v neposlední řadě si lze vybrat vlastní barevné schéma. Vybarvit přesně podle svého vkusu si tak můžete pozadí, odkazy a další prvky svého profilu. I když pokud budete s barvičkami experimentovat, zvažte ještě předtím, zda byste si neměli někam poznamenat původní hodnoty, protože neexistuje žádný způsob, jak je obnovit. Přece jen ne každý má ten správný barevný cit.

 

Co třeba růžové odkazy ve stylu této věrné fanoušky Biebera @

Co třeba růžové odkazy ve stylu této věrné fanynky Biebera @justinadrewbie4?

To, že Twitter na web přináší mobilní vzhled, není zase takovým překvapením. Společnost totiž uvádí, že 76 % jejich uživatelů přistupuje ke Twitteru i přes mobilní zařízení. Mobilní rozhraní se tak pro jeho celkovou uživatelskou základnu, která čítá více než 230 milionů lidí, stalo dostatečně známé.

Zdroje: Twitter, Geekwire, TechCrunch

Komentáře

Nahoru