Nový Chromebook bude stát 200 dolarů

Společnosti Acer a Google pokračují ve spolupráci a rozšiřování svých možností nízkými cenami výrobků. Nyní konkurují také na trhu notebooků. Po uvedení na trh tabletu Nexus 7 za stejnou cenu, získávají uživatelé možnost dalšího levného zařízení.

Cena notebooku Acer C7 Chromebook je přesně 199 dolarů. Notebook má HD displej s diagonálou 11,6 palce, hard disk 320 GB a procesor Intel Core. Má také tři porty USB 2.0, podporu VGA, HDMI, Wi-Fi a Ethernetu. Rozlišení obrazovky je 1366 x 768 bodů a váha 1,4 kg.

Kupující k notebooku dostanou povinně ještě 100 GB prostoru v Google Drive, protože hlavním důvodem prodeje těchto zařízení je využívání služeb Google. Notebook je schopen pracovat bez nabíjení přes 3 hodiny a čas nabití rychlonabíječkou je 18 vteřin.

Acer Chromebook

Notebook dostal název Chromebook podle operačního systému, který vyvinul Google na základě prohlížeče. Tento operační systém opět žene uživatele do náručí služeb, které Google nabízí – Gmail, Drive, Maps, YouTube a Google+.

Zařízení se bude prodávat nejprve v USA a Velké Británii a v internetovém obchodu Google Play a BestBuy. Google také vyrábí notebooky s operačním systémem Chrome ve spolupráci se společností Samsung Electronics. Nedávno byl na trh uveden Samsung Chromebook za cenu 249 dolarů.

Zdroj: Web Pro News

Komentáře

Nahoru