Nový chipset Crystal Forest od Intelu zrychlí přenos dat po síti

Nový chipset Crystal Forest od Intelu zrychlí přenos dat po síti

Společnost Intel představila nový chipset Crystal Forest, který integruje přímo na základní desku část funkcí, jež byly doposud vykonávány softwarově. Intel se tak po šestileté přestávce vrací do sféry síťových procesorů, jejichž vývoj v roce 2006 ukončil.

Nejdůležitějším požadavkem na nový produkt je odebrání zátěže z procesorů v serverech a následné celkové zvyšení propustnosti sítě a zrychlení komunikace mezi jednotlivými síťovými prvky. Crystal Forest rovněž používá technologii Sandy Bridge a tzv. QuickAssist, což je hardware urychlující šifrování, kontrolu a zpracování paketů. Intel navíc nabízí taktéž vlastní softwarové knihovny, které užívají přímo jejich vlastní instrukční sadu a díky tomu výkon ještě zlepší.

Podobnou funkčnost přitom do současné doby řešily pouze proprietární softwarové systémy, které pochopitelně zpracovává přímo procesor v serveru. Zrychlení je v případě použití této technologie poměrně markantní – u serveru se dvěmi procesory zvládne chipset zpracovat až neuvěřitelných 160 milionů paketů za sekundu. Nová technologie bude využita i v ethernetových přepínačích společnosti Fulcrum Microsystemss, kterou Intel v loňském roce koupil.

Komentáře

Nahoru