Viditelné změny v novém Android 4.4 Kitkat

Viditelné změny v novém Android 4.4 Kitkat

Nové vydání operačního systému Android přineslo spoustu především viditelných změn, které vám zajistí lepší prožitek a používání zařízení.

Na začátku tohoto měsíce uveřejnil Google novou verzi svého operačního systému Android 4.4. Kitkat, která obsahuje spoustu vylepšení, vlastností a důležitých novinek.

Mezi hlavní změny viditelné patří změna celého uživatelského prostředí pro lepší ovládání operačního systému a přehlednost. V nové verzi jsou softwarová tlačítka průhledná. Stejně je na tom i notifikační lišta.

Skrytá softwarová tlačítka

Další úpravou prošla obrazovka, která se zobrazuje při volání. Novinkou je zobrazování aplikací v tzv. immpresive módu, což v praxi znamená, že se automaticky skryjí veškerá softwarová tlačítka (pro lepší ovládání aplikací). Tato novinka se u Androidu dlouho očekávala, neboť lišta s tlačítky působila většinou velice rušivě. Softwarová tlačítka můžete tahem k spodnímu okraji obrazovky opět zapnout.

android

Android 4.4 Kitkat

Zlaté stránky v Androidu

Poměrně jedné z největších změn v nové verzi Androidu je podobná jako Zlaté stránky. Nejenže vyhledáte své kontakty, ale můžete vyhledat i různé služby. Například, když napíšete “pizza go home” vyhledávám to nejbližší rozvoz pizzy v okolí.

Další vylepšení týkající se kontaktů je, že když vám volá neznámé číslo telefon se ho pokusí automaticky vyhledat na internetu,

Aplikace také řadí veškeré kontakty dle doby volání (s osobou, s kterou voláte často dá na první místa).

callid

Chytré uspořádání kontaktů

Nové SMS zprávy

V novém Androidu obvyklé SMS zprávy nahradila aplikace Hangouts. Pokud by se vám však prostředí Hangoutsu nelíbilo je tu možnost stáhnutí aplikace pro čtení SMS.

Již zmiňovaný Hangouts byl v novém Androidu vylepšen především ve funkčnosti, takže kvalita hovorů a videohovorů by měla výt lepší než doposud.

emoji

Přidány i oblíbení smajlíci

Dalším vylepšením v SMS je přidání populárních emotik, které vám zpříjemní posílání SMS zpráv.

messages

Nové SMS zprávy

Lepší vyhledávání v Google Now

Google Now je v nové verzi operačního systému Android lépe dostupný, vyvoláte ho tahem od levého okraje obrazovky směrem doprava. Měly by být přidány nové karty plné užitečných informací v závislosti na vaší poloze, denní době, oblíbeném pořadu v televizi a dalších.

V Google Now byl upraven i vyhledávač, který vám nejdříve vyhledá informaci v zařízení a následně na internetu.

Android 4.4 pro sportovce

Google nezapomněl na sportovce a turisty a do nového Androidu přidal i krokoměr. Tím denně můžete zjistit, kolik jste ušli.

nexusae0_tracking1_thumb-152x300

Nový krokoměr pro sportovce

Snadnější tisk

I Google Cloud Print se dočkala zasloužených změn. Aktuálně by mělo být jednodušší tisknout obsah z jakékoliv aplikace. Proto bylo vytvořeno nové okno, které má sloužit jako správce tisku. Byly rozšířeny i velikosti papíru a výběr konkrétní stránky k tisku. Hlavním vylepšením bylo však zabezpečení celé aplikace.

kk-print-land-n5-600x305

Vylepšení v tisku

Lepší vyhledávání

V nové verzi je vylepšený i správce souborů, který bude vyhledávat jak v zařízení, tak i v internetových službách (Dropbox, Disk Google, atd.), což minulá verze nenabízela.

kk-saf2-n5-152x300

Vyhledávání i mimo zařízení

Podpora nahrávání obrazovky

Android obsahuje už i podporu screen recordingu, takže kromě snímků z plochy můžete nahrávat i kvalitní video. Uživatelé si jistě využití naleznou – tvorba tutoriálů, porovnávání skóre v různých hrách apod.

Ok, Google

Pro rychlejší a lepší vyhledávání obsahuje Android i hlasové vyhledávání není funkce, kterou byste využívali každý den. Vědci předpokládají, že do budoucna tomu bude jinak a používání hlasu k vyhledávání se více rozšíří. Toto nabízí právě i Google Now, takže pokud se nacházíte v této aplikaci stačí říct jenom větu “OK, Google” a zařízení vám začne naslouchat (bez dotyku na obrazovku). V minulé verzi jsme tuto funkci mohli také nalézt, ale nerozeznala tolik věcí jako tato vylepšená.

voice

Ok, Google

Poslední důležitou změnou je zamykací obrazovka, která se vám změní při poslechu hudby na art-work (na obrázek dané hudby).

art

Art-work

zdroj / foto: android.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru