Tisková zpráva: Novou ražbu Pražské mincovny nabídne seznam.cz ve čtyřdenní akci

Novou ražbu Pražské mincovny nabídne seznam.cz ve čtyřdenní akci

Za 60 procent běžné ceny si sběratelé a milovníci krásných předmětů budou moci pořídit luxusní stříbrný medailon se svatým Václavem. Novinka pochází z Pražské mincovny, která každý exemplář opatřila unikátním pořadovým číslem. Na nákup této mimořádné ražby budou mít zájemci předmětů pouhé čtyři dny. Tak dlouho totiž potrvá akce, která na portálu seznam.cz odstartuje v pátek 24. května po půlnoci.

Skutečnou lahůdku připravila pro návštěvníky serveru seznam.cz Pražská mincovna: početně limitovanou emisi stříbrné medaile se svatým Václavem. Odražek dukátu je vyroben z kovu nejvyšší ryzosti (999/1000 Ag), což je příslibem budoucího zhodnocování. Stejnou čistotu mají například i věhlasné stříbrné investiční mince American Eagle.

„Zajímavostí je, že všechny tyto medaile jsou očíslované, takže kdo dříve objedná, má šanci získat nižší číslo, a tedy sběratelsky atraktivnější exemplář,“ přiblížil Jaroslav Tomanec.

Unce čistého stříbra

Medaile váží jednu troyskou unci (31,1 g), takže se nejedná o žádnou miniaturu. Zárukou vysoké umělecké hodnoty je pak jméno předního českého výtvarníka Vladimíra Oppla, který je pod návrhem podepsán. Ke každé medaili dodává Pražská mincovna certifikát garantující pravost ražby, technické parametry a počet vydaných kusů. Ve čtyřdenní akci na seznamu.cz bude možné medaili získat za 1800 korun, poté se cena vrátí na standardní hodnotu 3100 Kč.

Kontakt:

mikulenka@zlate-mince.cz

Zlaté mince-numismatika

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru