Novou práci je potřeba hledat hlavně online

Ptáte se přátel, jestli neví o nějakém dobrém místě, čtete pracovní inzeráty v novinách? To je jasná známka toho, že hledáte novou práci. A v každém případě byste se o to měli pokusit i na internetu. Panují tu sice jiná pravidla, ale dají se zde najít opravdu dobré nabídky. A hlavně jich je k dispozici hodně.

Vzpomínáte si, jaké to bylo, když jste objevili kouzlo sociálních sítí? Nebo když vám kamarád poprvé napsal e-mail? Najednou jste si mohli psát s někým, kdo vám připadal vzdálený. A přesně takhle internet funguje i v hledání práce. Máte zde k dispozici pracovní nabídky, které by se k vám jinak ani nedostaly.

Než se vydáte online

Na hledání práce na internetu se trochu připravte. Za prvé si nachystejte aktuální životopis, nebo aspoň jeho základní verzi. Není totiž vhodné posílat na všechny pozice stejný životopis, vždy byste jej měli upravit tak, aby odpovídal právě danému zaměstnání. Prostě zdůrazněte vlastnosti a dovednosti, které se pro danou pozici hodí.

Také se rozhodněte, o co máte vlastně zájem. Většina pracovních portálů umožňuje třídit nabídky jak podle lokality, tak dle oboru, délky úvazku a dalších kritérií. Nejste si jistí, v jaké oblasti byste se v příštím zaměstnání chtěli pohybovat? Zkuste test Poznej sám sebe a uvidíte, do jaké sféry se hodíte.

airjobs

Nezapomeňte na sociální sítě

Vaše první kroky nejspíš povedou na pracovní portály typu Airjobs.cz, což je určitě správně. Nezapomeňte ale ani na jiné kanály. Práci můžete hledat v různých skupinách na Facebooku, případně na stránkách konkrétních firem. Nabídky najdete také na LinkedInu. Chcete-li, aby si vás firmy všímaly, založte si tam svůj profil. Je to takový online životopis a třeba někoho zaujme.

Jen jedna malá rada na závěr. Internet je obrovské místo a nabídek práce je tolik, že se v nich nejspíš nebudete ani moci zorientovat. Tak s nimi nemarněte příliš času. Vyfiltrujte si opravdu jen to, co vás zajímá.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru