Novou funkci nám poskytuje iOS 11, díky ní bude naše jízda autem mnohem bezpečnější

Novou funkci nám poskytuje iOS 11, díky ní bude naše jízda autem mnohem bezpečnější

V iPhonech je známá funkce Nerušit, která je využívaná hlavně při pracovních jednáních nebo při jiných situacích, kde nechceme být rušeni. Nově budeme moci používat specializovanější funkci Nerušit.

Funkce je využitelná při jízdě autem. Určitě každý známe ten neklid, když se musíme koncentrovat na řízení a rozsvítí se nám na iPhonu upozornění nové zprávy. V ten moment je naše pozornost narušená, uhneme pohledem a ztratíme přehled o jízdě. Radši nebudeme domýšlet, co všechno se při troše nepozornosti za volantem může stát. Vyvinutí této funkce byla jen otázka času.

Téměř každý den se v novinách dočteme o dopravních nehodách způsobených nedostatkem pozornosti na řízení a většinou za tím stojí mobilní telefon.

Jak funguje?

Funkce funguje prakticky stejně jako známá funkce Nerušit, jen je přizpůsobená na jízdu. Můžeme funkci zapnout manuálně před tím, než začneme řídit a pak ji i manuálně vypnout. Druhou možností je automatické nastavení, kdy se funkce aktivuje vždy, když rozpozná prudké zrychlení. Tento způsob je ale nedomyšlený v tom, že můžete být cestujícím v autobuse nebo spolujezdcem a funkce se vám přesto aktivuje. Třetím a asi i tím nejlepším způsobem je automatické připojení na bluetooth automobilu. Aktivní je pouze po dobu, co je nastartované auto.

19668126_10207118757887495_1579282847_n

Když je nějaká zpráva neodkladná a odesílatel žádá, abyste informaci obdrželi okamžitě, napíše do zprávy slovo “urgent”. To způsobí, že se funkce přeruší a zpráva se vám zobrazí.

Všechna upozornění, která byste za jízdy obdrželi, se vám zobrazí po deaktivaci funkce. Zaručí vám jen bezpečnou jízdu a udržení pozornosti na řízení. Je to dobrá cesta za minimalizací dopravních nehod, tak se pokoušejte ji využívat

Zdroj, text/foto: macrumors.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru