Novopohanská čarodějnice tvrdí, že dokáže ničit počítačové viry pomocí magie

Většina lidí v Evropě má aspoň základní znalosti o počítačích, ale jakmile dojde na paniku při nakažení počítače virem, přijdou obvykle vniveč. V tomto bodě málokdo přemýšlí, proč a jak se vůbec do počítače dostal, jediným cílem je zbavit se ho.

V Kalifornii se ovšem nachází jedno jedinečné antivirové řešení. Reverend Joey Talley je zastánkyní moderního náboženství Wicca, které je považováno za jedno z nejvíce nepochopených náboženství (ale také nejrychleji rostoucích). Tvrdí o sobě, že dokáže pomocí magie zahnat počítačové viry. Nevěříte? Používá k tomu řadu technik včetně pálení šalvěje kolem počítače a rozkládání různých kamenů v blízkosti zařízení.

„Některé kameny fungují opravdu dobře, nejlepší je fluorid. Na počítače jsou taky dobré ametysty,“ popsala magazínu Motherboard. „Někdy dám pracovníkovi lektvar, který musí nastříkat na židli, než se usadí k práci.“

Démon, co vašemu počítači bere energii

Talley tvrdí, že virus v počítači doslova cítí. Viry popisuje jako démony, kteří odvádějí energii. Někteří démoni se prý dají snadno zničit, ale jiní se snaží ublížit a ti jsou opravdu zlí.

wicca

Reverend Joey Talley

Jiný pohled na to má Kevin Haley, ředitel Norton společnosti Symantec. Postupy, které popisuje Talley, nikdy nezkoušeli. Popisovat malware jako démony se mu zdá sice dobré, ale označení „zloděj“ je prý přesnější.

„Kéž bychom mohli za malware vinit duchy. Ve skutečnosti jsou za ním lidi, kteří dělají špatné věci,“ dodal Haley.

Počítači to neuškodí

Exorcismus počítači neuškodí, ale pro jistotu stejně spusťte antivirový program. Přestože antiviry nejsou dokonalé, stále jsou lepší než Wicca čarodějka.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru