Novodobé sci-fi: Hackeři požadují jako výkupné 81 000 Kč

Neznámí hackeři nedávno napadli servery kliniky Miami Family Medical Centre v australském městě Gold Coast. Údajně zašifrovali lékařské záznamy o pacientech a za jejich opětovné zpřístupnění požadují zaplacení výkupného – 3 200 eur (necelých 81 000 Kč). Na tento nový typ vydírání formou šifrování dat upozornila australská televize ABC.

Zašifrované data obsahují informace o pacientech za posledních 7 let. Jelikož klinika nemá nejspíš žádné další zálohy těchto dat, nezbude jí asi nic jiného, než skutečně hackerům zaplatit. To jim radí i najatý IT specialista, kterého oslovila klinika. Incident přitom není prvním ojedinělým případem tohoto typu. Podle policie se mělo jenom v tomto roce odehrát v australském státě Queensland dalších jedenáct podobných útoků.

Zdroj: DSL.sk

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru