Co je nového ve WordPress 3.6

Co je nového ve WordPress 3.6

Dobré zprávy. WordPress 3.6 je konečně venku. Je pojmenovaný Oscar podle jazzového pianisty Oscara Petersona. Jako s každou novou verzí se i Oscar změnil, upustilo se od některých funkcí, jiné byly naopak zase přidány. A co je tedy ve WordPressu 3.6 nového?

Nové uživatelské rozhraní pro vytvoření menu

Mnoha uživatelům se menu zdálo matoucí. WordPress 3.6 proto přichází s novým a jednodušším uživatelským rozhraním pro vytváření a úpravy menu vašeho webu. Toto nové rozhraní má dvě karty – jednu pro editaci menu a druhou pro umístění. Je snadno ovladatelné a pro mnoho uživatelů bude určitě velkým potěšením.

new-menus-wordpress

Vylepšená funkce automatického ukládání

Při práci na vašem příspěvku se už rozhodně nebudete muset starat o ztrátu obsahu. WordPress 3.6 přichází s vylepšenou funkcí automatického ukládání. Nejpozoruhodnější na tomto vylepšení je, že WordPress pro ukládání rozepsaných příspěvků využívá úložiště v prohlížeči a zároveň i WordPress databázi. Pochopitelně také kontroluje aktuální verzi s uloženou verzí a upozorní vás, pokud najde nějaký rozdíl.

browser-storage1

Vylepšené porovnávání příspěvků

S WordPress 3.6 přichází i další skvělá funkce: schopnost porovnávat verze příspěvků. Jak víte, WordPress příspěvky ukládá automaticky. Tuto možnost můžete vypnout, ale dělá to skutečně jen málokdo, protože je to funkce velice užitečná. Jediná věc, která by se jí dala vytknout, je, že bylo vždy velmi obtížné najít rychle rozdíly mezi dvěma verzemi. S verzí 3.6 vám však WordPress dá možnost zobrazit si obě verze a porovnat rozdíly. Nahoře je také posuvník, takže můžete snadno mezi oběma verzemi přepínat.

revisions-wp-36

Opakované přihlášení

Někdy může vaše WordPress přihlášení vypršet, zatímco pracujete. K tomu může dojít z několika důvodů, třeba smazané cookie nebo administrátor, který mění něco ohledně bezpečnosti, atd. V předchozích verzích WordPress to znamenalo, že se musíte vrátit zpět a znovu se přihlásit. To se projevilo ztrátou důležitých dat a neuloženými změnami. WordPress 3.6 tento problém řeší tím, že když vyprší relace uživatele, zobrazí upozornění s požádáním o nové přihlášení. Tohle upozornění se otevře v novém okně a ztmaví obrazovku, na které jste pracovali.

login-notifications-wp

Twenty Thirteen – nový výchozí motiv

WordPress 3.6 také přichází s novým výchozím tématem Twenty Thirteen, které se od všech předchozích motivů liší. Je trochu odvážnější a pestřejší, vyvinuto tak, aby předvedlo sílu formátu příspěvků a všech nových funkcí WordPress 3.6. Je to responzivní téma navržené tak, aby bylo přístupné lidem s jakýmkoli zařízením.

twentythirteen-new-theme

Multimediální prvky

Pokud se podíváme na multimediální prvky, zasloužilo by si ještě dodat pár dalších novinek. Nový WordPress podporuje nativně vkládání audia a videa, vestavěný je dokonce HTML5 media player. Má také vylepšenou integraci s několika službami jako je Spotify, Rdio a SoundCloud.

Tohle je však jen rychlý souhrn toho nejdůležitějšího. Ve WordPressu 3.6 však existuje mnoho dalších změn, oprav chyb a dalších aktualizací. Pokud je chcete všechny objevit, nezbývá vám, než si ho co nejdříve nainstalovat. Nebo si aspoň projít přehled na wordpress.org.

Zdroje: wpbeginner.com, news.softpedia.com, thenextweb.com

Komentáře

Nahoru