Dnes vyšlo 15 článků

Novinka na Facebooku: Ukažte svůj příspěvek lidem, které bude zajímat

Stále slyšíme o nových algoritmech, podle kterých Facebook zobrazuje lidem příspěvky na Hlavní stránce. Firmy si stěžují, protože dosah jejich příspěvků klesá, a pokud touží oslovit více lidí, musí platit. O tom, že běžní uživatelé Facebooku mají možnost určit, kdo jejich příspěvek uvidí, ale nejspíš slyšíte poprvé.

Georgi Carey-Simosovi se podařilo zpozorovat, že když přidává na Facebook nový příspěvek, nabízí se mu možnost zobrazit ho přednostně několika přátelům.

george-careysimos

Zjistil, že je možné jednoduše napsat jména lidí, kteří příspěvek uvidí. Je jasné, že vaše statusy určitě nezajímají všechny lidi, které máte v přátelích. Facebook to často odhadne špatně, zobrazí je těm, kteří se o vás nestarají, a blízkým lidem je neukáže. Tady máte možnost to ovlivnit.

notify

Doposud to bylo možné udělat tak, že jste dané lidi označili ve statusu. Tohle vypadá jako elegantnější možnost, jen ještě nevíme, jaké má výsledky. Možná se příspěvek zapsaným lidem objeví na Hlavní stránce bez dalšího upozornění, možná na něj budou upozorněni nějak jinak.

Oficiální funkce to ještě určitě není, možná ji Facebook testuje jen na nějakém vzorku uživatelů. My ji na svých profilech nevidíme. Co vy?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru