Novináři jsou rozčarováni displejem iPadu Mini

Někteří novináři dostali možnost se vyjádřit k novému tabletu Apple iPad Mini před začátkem jeho prodeje, který je stanoven na zítra. Kladně se vyjadřují ke kvalitě výrobku, ale nespokojení jsou s menším rozlišením obrazovky tabletu, které je nižší než u rozměrnějších modelů.

Walt Mossberg z The Wall Street Journal ocenil, že zařízení poskytuje v podstatě všechny možnosti větších modelů, ale hlavním problémem je nižší čitelnost a kvalita obrazovky. Stejně tak upozorňuje novinář John Gruber,  že tablety jsou určeny především pro čtení, a proto musejí mít co nejlepší rozlišení. Výhodu iPadu Mini spatřuje v tom, že se může držet jednou rukou a tím uvolňuje druhou ruku pro jinou práci. Samozřejmě výhodou takového druhu použití je i nižší váha.

iPad Mini

Většina novinářů se také podivuje nad vyšší cenou iPadu Mini proti konkurenci. Ta je sice daná lepší kvalitou a širšími možnostmi, ale je otázkou, zda bude také zajímavá pro kupující. Tablet má stát na americkém trhu 329 dolarů zatímco podobná zařízení jako například Google Nexus 7 stojí kolem 200 dolarů. Joshua Topolsky z The Verge se domnívá, že vyšší cena je plně pochopitelná z důvodu vyšší kvality zařízení, výbornému vzhledu a velkému výběru aplikací.

Nový tablet iPad Mini se bude prodávat v USA a ve většině zemí Evropy 2.listopadu v provedení s 16GB pamětí a bez modulu pro mobilní sítě.

Zdroj: i4u

Komentáře

Nahoru