Dnes vyšlo 15 článků

Nové Windows 10 chystají další inovace

Více než než 50 milionů uživatelů v současnosti využívá Windows 10.Od té doby, co vstoupil nový operační systém na trh –  29. července tohoto roku – růste neustále stoupá. Rychlost šíření je natolik vysoká, že firma připravuje jejich další inovaci!

Neuvěřitelný vzestup

Počáteční nástup bývá poklidný a po nějaké době dochází ke zvyšování pomyslné křivky. Již první den po uvedení na trh Windows 10 využívalo 14 miliónů uživatelů! Uplynul zhruba měsíc a počet osob užívajících tento systém stoupl na cca 25 milionů lidí a o týden později to už byl dvojnásobek. Dle dostupných informací souvisí tento nárůst hlavně s rozšiřující se bází, na které Microsoft nabízí upgrade.

Vylepšení systému

Aby toho nebylo málo, chystá firma první velké vylepšení systému, které má kódové označení Threshold 2 a přijde v říjnu 2015. Mimo jiné bude aktualizace obsahovat novou aplikaci Messaging, možnost rozšíření pro prohlížeč EDGE Pošta či Kalendář, dále vylepšení v Hlavní nabídce (Start menu), v Hlavním panelu (Taskbar), Centru akcí (Action Center), Zobrazení úloh (Task View) a Virtuálním desktopu (Virtual Desktop). K dispozici bude také aktualizace související s Universal App Platform, tedy systémem, který umožňuje jednou naprogramovanou aplikaci využívat na více zařízeních.

Microsoft nelení a uživatelům se zelení

Microsoft stihl v mezičase připravit další kumulativní update pro Windows 10. Má označení KB 3081438. Obsah balíčku je plný starších oprav a úprav – seznam naleznete zde . Uživatelům, kteří je již mají nainstalované, se stáhnou jen ty nové. Paráda, co říkáte? Po dokončení instalace si váš počítač vyžádá povinný restart.

Stahovat Windows 10 Technical Preview je možné po registraci prostřednictvím oficiálních stránek firmy Microsoft.

 

Zdroje: technetmsecndnovinkypmcvariety

Jmenuji se Radka a vyznačuji se tím, že ráda píši. Druhým rokem mám vlastním blog, kde se snažím psát poznatky ze svého života ironickou formou. Kromě psaní jsem instruktorka jógy, knihomol, milovník zvířat - hlavně psů a věčný snílek.

Komentáře

Nahoru