Dnes vyšlo 15 článků

Nové super designové kanceláře v Praze

IT firma CA Technologies nechala vystavět v Praze na Chodově nové kanceláře. Jsou vyjímečné skvělou kombinací funkčnosti a designu. Zaujímají plochu 4000 čtverečných metrů. O podobu moderních kanceláří se zasloužili architekti z brněnské firmy jménem Kaplan architekti. Spoluautorem projektu je také Horalík ateliér. Kanceláře byly dokončeny koncem letošního roku.

S nástupem průmyslu 4.0, se software postupně stává běžnou, každodenní komoditou, která proniká do všech oblastí lidské činnosti. Softwarové produkty jsou vyráběny v obrovských množstvích, aby pokryly raketově vzrůstající poptávku. Návrh interiéru kanceláří přední globální IT firmy, CA Technologies, proto svým industriálním designem odkazuje na tovární budovy první průmyslové revoluce, ve kterých probíhala první masová produkce zboží. Zároveň jde o reminiscenci na „garážové“ začátky firem, které jsou dnes hlavními hybateli digitálního světa.

Uspořádání kanceláří

Půdorysné uspořádání místností je záměrně v rozporu s obvyklým utilitárním kancelářským chodbovým schématem, které svou fádností demotivuje a také stěžuje přirozenou orientaci v prostoru.  Koncepcí je sdružení několika místností do větších celků – „boxů“, které jsou pak celé obloženy v jedním z materiálů – dřevo, cihla, kov, beton. Díky různým velikostem a vzájemnému rozposunutí, boxy mezi sebou nevytváří klasické chodby, ale spíše volný prostor, který plynule navazuje na otevřená pracoviště.

Střední část budovy je naopak v kontrastu s půdorysně jednoduchými boxy. Je výrazně tvarována a ponechána v bílé barvě, která slouží jako podklad pro sprejové grafiky. Jednotlivé materiály jsou vybrány pro svou osobitost, výraznou strukturu a industriální symboliku.

Kombinace originálních kusů industriálního retro nábytku a soudobých designových prvků, vnáší do interiéru záměrně provokativní atmosféru s cílem narušit obvyklou strnulost korporátních kanceláří.

CA technologies-31

CA technologies-29

CA technologies-21b

CA technologies-20b

CA technologies-19

CA technologies-14d

CA technologies-02b

CA technologies-09

Zdroj, text/foto: kaplanarchitekti.com, tomasdittrich.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru