FBI sleduje „nebezpečné lidi“ prostřednictvím jejich webkamer, jak jinak než bez jejich vědomí

FBI sleduje „nebezpečné lidi“ prostřednictvím jejich webkamer, jak jinak než bez jejich vědomí

FBI vyvinula nový sledovací software, kterým vás může sledovat prostřednictvím vaší webkamery. Nová technologie si v soudnictví našla své příznivce, ale i odpůrce.

Americká FBI přišla s novou technologií, díky které vás může sledovat prostřednictvím vaši webkamery, která nahrává záznam v reálném čase. Vše probíhá samozřejmě bez vašeho vědomí. Tato nová technologie bude pomáhat vyšetřovatelům při hledání důležitých nebo hledaných osob.
Novou technologii už otestovali i na jednom konkrétním případě, kdy hledanou osobu nahrávali a stahovali veškeré soubory z jeho počítače.

„Ptáček je v hnízdě“

Nová monitorovací metoda se vyzkoušela na člověku, který několikrát hrozil teroristickými útoky. Záhadný chlapík se jmenoval Mo a vyšetřovatelé se do jeho počítače dostali přes jeho účet Yahoo. Po přihlášení se nevědomky stáhl do počítače sledovací software a sledování mohlo započít. Jasné je, že na to bylo potřeba i schválení patřičných úřadů (především soudu), kdy bylo schváleno sledování této nebezpečné osoby. Někteří soudci však tuto metodu neschvalují a tak se i tato technologie stala neoblíbenou a „dotěrnou“.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru