Dnes vyšlo 15 článků

Nové podvodné e-maily vypadají jako od České pošty

Nové podvodné e-maily vypadají jako od České pošty

Česká pošta zveřejnila varování před podvodnými e-maily, které se tváří jako oznámení o zásilce. Lidé by tyto zprávy měli ignorovat, protože ve skutečnosti je v nich obsažen trojský kůň.

Existuje mnoho podvodných praktik, kterými se podvodníci snaží nalákat uživatele na svoje zavirované stránky. Nyní se o to pokouší pomocí podvodných e-mailů, které se tváří, jako by byli od České pošty, a informuji o zásilce.

Nicméně po kliknutí na odkaz a zadání bezpečnostního kódu se nedočkáte žádných informací, ale pouze viru, konkrétně trojského koně. Česká pošta již podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Takto vypadá podvodný e-mail, upozorňuje Česká pošta

Takto vypadá podvodný e-mail, upozorňuje Česká pošta

A jak již na první pohled že se jedná o podvodný e-mail? Stačí se podívat do hlavičky e-mailu na odesilatele. Pokud váš totiž příjde e-mail z cpost@ceskaposta.net nebo cpost@ceska-posta.net, tak je jasné, že se jedná o podvod.

Ve varování České pošty se píše:

Pokud Vám takový e-mail přišel, odešlete jej prosím na adresu info@cpost.cz. A v žádném případě na něj nereagujte. Česká pošta podává trestní oznámení na Policii ČR na neznámého pachatele a tyto e-maily budou součástí tohoto oznámení

zdroj: ceskaposta.cz

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru