Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Nové online kurzy od známých osobností slibují filmovou kvalitu

Nové online kurzy od známých osobností slibují filmovou kvalitu

Začínající český projekt Lerneo přichází s novým konceptem online kurzů pro širokou veřejnost a sází na nejvýznamnější osobnosti ve svém oboru. Na rozdíl od jiných online vzdělávacích portálů slibuje kromě kurzů od známých profesionálů i špičkové filmové zpracování s využitím nejnáročnější techniky, kterou dnes filmaři používají pro natáčení reklam a celovečerních filmů. “Na každém kurzu pracuje po několik natáčecích dnů profesionální filmový štáb včetně režiséra, několika kameramanů, zvukařů a osvětlovačů.”

Zakladatel start-upu René Hradecký z mediální skupiny Bonafide očekává o kurzy velký zájem. “Online vzdělávání je na internetu v současnosti celosvětově jednou z nejrychleji se rozrůstajících služeb a je o ně stále větší zájem. Kvalita většiny portálů i samotných kurzů ale velmi kolísá. Většinou se jedná o otevřené platformy, na které se může registrovat kdokoliv a začít vyučovat téměř cokoliv. Provozovatelé jim zajistí výrobu, postprodukci a základní marketing a je na vyučujících, jak si dokáží své kurzy propagovat. Náš koncept je odlišný v tom, že nesázíme na širokou nabídku kurzů, ale upřednostňujeme jejich kvalitu. Lektory si pečlivě vybíráme a investujeme do profesionálního zpracování filmovou technikou.” Provozovatelé se netají tím, že se svým konceptem inspirovali v zahraničí. Podobný projekt, který se zaměřuje převážně na filmovou a uměleckou tvorbu, nedávno úspěšně spustili v americkém Hollywoodu. Ten od investičních fondů získal již podruhé kapitál a jejich celkové investice do startupu tak přesáhly 50 milionů dolarů.

IMG_1184

Projekt Lerneo začíná se dvěma kurzy a do konce letošního roku plánuje spustit další. “Dlouho jsme rozmýšleli, se kterými tématy začneme. Cílíme na širokou veřejnost a chceme nabízet kurzy z oblastí, o které je největší zájem. Nejdříve jsme jednali s významnými osobnostmi z oblasti gastronomie, ale nakonec jsme se rozhodli, že toto téma budeme zpracovávat až v další fázi,” vysvětluje Hradecký. Producenti se v první fázi rozhodli pro kurz běhání s Milošem Škorpilem a fotografování s Tomášem Třeštíkem. “Stěžejními oblastmi pro Lerneo budou gastronomie, sport a životní styl. Cítíme, že běhání a fotografie jsou témata, která jsou v současnosti velmi atraktivní a Miloš Škorpil i Tomáš Třeštík jsou uznávanými osobnostmi, které mají co naučit,” dodává René Hradecký.

Škorpil foto (kopie)

Ceny kurzů chtějí zakladatelé startupu nastavit tak, aby byly dostupné co nejširší veřejnosti. Budou se pohybovat v řádech stokorun a přístup ke kurzům mají mít účastníci neomezený. “Kurzy budou trvat zhruba dvě až tři hodiny a budou rozděleny do několika lekcí. Ke každé lekci bude mít účastník kurzu k dispozici ke stažení i textový materiál, ” doplňuje René Hradecký.

Zdroj, text/foto: Conventia, s.r.o.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru