Dnes vyšlo 1 článků

Nové modely vozů Volvo se umí řídit samy

Auto, které se bude řídit úplně samo a vy si budete moci řešit během jízdy své vlastní záležitosti. Přesně takové bude nové Volvo, které bude vysláno do kolon ve švédském Goteborgu. Právě takto chce řešit automobilka kolony, jež znepříjemňují život nejen místním obyvatelům. Jak tedy vypadá takové auto řízené samo sebou?

 Automatické řízení

Následující fotky vypadají jako něco, co s realitou nemá prakticky nic společného. Jsme ale ve 21. století a vy nemusíte být Michal Knight ze známého seriálu, abyste mohli mít bezpilotní automobil.

Vyřiďte si maily…

Emailing za jízdy

Zatelefonujte si bez handsfree a policie se na vás může dívat

Telefonování za jízdy

Oblíbený časopis? No problem…

Čtení za jízdy

Co umí automaticky ovládané Volvo?

Automaticky řízená auta nefungují pouze tak, že drží konstantní rychlost v daném pruhu. Umí se zastavit a rozjet dle potřeby a také ovládají několik dalších nezbytných akcí. Inteligentní automobil disponuje celou řadou čidel, která jsou schopna efektivně předvídat jakoukoli dopravní situaci. Jde i třeba o opuštění jízdního pruhu.

Nové Volvo XC90 nabízí aktivní tempomat a právě asistenta řízení v kolonách. Asistent je schopen poznat mimo přejezdu z pruhu i krajnici, takže řidiči nehrozí, že by mohl sjet ze silnice. Technologie dokážou sledovat kompletní systém automobilu i v době, kdy jedete opravdu rychle. Rozhodit by vás tedy neměl ani mikrospánek.

Kdy budeme moci sundat ruce z volantu?

Dopravní kolony přestanou dělat řidičům v Goteborgu problémy na konci roku 2014. Právě tehdy Volvo zhruba něco kolem stovky aut řízených automatickým způsobem. Nejedná se o žádný hurá krok, ale o promyšlenou akci.

Ostatně o tomto faktu svědčí i autonomní parkování vozů značky Volvo. To už u mnohých modelů funguje jako samozřejmost. Řidič s vozem zastaví a nechá jej jednoduše zaparkovat sám.

Představa vozů bez řidiče je velmi lákavá a kdo ví, možná se dočkáme i podobných letadel a jiných technických zařízení. Je se zkrátka na co těšit…

Podívejte se na samořídící auto sami

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru