Tisková zpráva: Nové fotoaparáty Canon posouvají fotografování opět o krok dál

Značka Canon rozšiřuje své produktové řady digitálních zrcadlovek, digitálních kompaktních fotoaparátů a originálního příslušenství celkem o devět nových produktů. Digitální zrcadlovky v kolekci novinek zastupuje model EOS 1200D, který je uváděný spolu s novou aplikací EOS průvodce. Model pro začínající fotografy je díky svým vlastnostem i aplikaci pro chytré telefony ideálním fotoaparátem pro kohokoliv, kdo chce své fotografické umění posunout o krok dále a přemýšlí o koupi své první digitální zrcadlovky.

Celkem o čtyři nové modely se obohatila produktová řada PowerShot. Fotoaparát PowerShot

G1 X Mark II poskytuje výkon známý z digitálních zrcadlovek v kompaktním těle. Druhý z nových modelů této řady, PowerShot SX700 HS, je nejtenčím kompaktem společnosti Canon v dosavadní historii, který zároveň nabízí i 30násobný zoom. Příznivci adrenalinových zážitků ocení zejména odolný a vodotěsný model PowerShot D30. Novinky této řady doplňuje model ze série S, PowerShot S200

Společnost Canon navíc přichází i se třemi modely řady IXUS, které uživatelům umožní pořizovat vysoce kvalitní fotografie: IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145. Osm nových fotoaparátů doplňuje kruhový makroblesk Lite MR-14EX II, nový blesk pro profesionály a nadšence do makrofotografování.

Digitální zrcadlovka EOS 1200D – snadná cesta k výjimečným snímkům

Nová digitální zrcadlovka je vstupní branou do světa digitálních zrcadlovek a ocení ji všichni začínající uživatelé, kteří chtějí dosáhnout působivých výsledků bez ohledu na úroveň svých dovedností a předchozích zkušeností. Nová digitální zrcadlovka Canon EOS 1200D v sobě spojuje prvotřídní zobrazovací systém s řadou intuitivních a snadno využitelných ovládacích prvků a automatických snímacích režimů. Mezi klíčové vlastnosti tohoto nového modelu patří:

  • Nová aplikace EOS průvodce, která spolu s přehlednou příručkou pro začínající uživatele umožňuje snadné seznámení s rozložením jednotlivých ovládacích prvků a s funkcemi zrcadlovky EOS 1200D. Vaše první kroky v oblasti digitálních zrcadlovek tak budou mnohem jistější.
  • Řada snadno použitelných funkcí včetně režimů Scene Intelligent Auto a Video Snapshot, včetně kreativních filtrů, které se pouhým stiskem tlačítka postarají o vysokou kvalitu fotek i filmů

PowerShot G1 X Mark II – výkon digitálních zrcadlovek a praktičnost řady PowerShot

Nová vlajková loď mezi kompaktními fotoaparáty a nástupce modelu PowerShot G1 X, PowerShot G1 X Mark II nabízí výkon a kvalitu zpracování obrazu, kterými dosud nedisponoval žádný kompaktní fotoaparát společnosti Canon. Díky kvalitě známé z digitálních zrcadlovek, kompaktnímu tělu a funkcím z opravdu úspěšné řady PowerShot G představuje fotoaparát PowerShot G1 X Mark II ideální doplněk fotografické výbavy jakéhokoliv profesionála. Značka Canon využila při vývoji tohoto nového modelu zpětnou vazbu od samotných uživatelů, a tak G1 X Mark II přináší výjimečný výkon i skvělé ovládací prvky:

  • Velký snímač CMOS typu 1/1,5, který ve srovnání se snímačem velikosti APS-C používaným v digitálních zrcadlovkách nabízí menší hloubku ostrosti a je tak ideální pro focení profesionálních portrétů i makra.
  • Nový objektiv s vysokou světelností f/2,0 až 3,9. Špičkové snímky můžete pořizovat i za špatných světelných podmínek a plnou kontrolu máte i nad hloubkou ostrosti.
  • Duální plně přizpůsobitelné ovládací kroužky objektivu, díky kterým dosáhnete požadovaných výsledků jednodušeji a rychleji. Krokový i kontinuální ovládací kroužek jsou na přístroji umístěny tak, aby byly při fotografování velmi snadno dostupné. Tyto kroužky umožňují pohodlné nastavování jednotlivých parametrů výběrem z přednastavených hodnot, jako je zoom, clona nebo rychlost závěrky.
  • Zdokonalený systém automatického zaostřování s 31 AF body (PowerShot G1X měl těchto bodů pouze devět), který zlepšuje schopnost přístroje zaměřit se na focené objekty, zejména pak při pořizování snímků s malou hloubkou ostrosti.

PowerShot SX700 HS – nejštíhlejší fotoaparát Canon s 30násobným optickým zoomem

Novinka je spojením špičkových inovací z oblasti objektivů a precizně navrženého ultra tenkého kompaktního těla (34,8 mm). Fotoaparát se může pochlubit i velmi kvalitním ultra širokoúhlým objektivem s ohniskovou vzdáleností 25 mm. Tento objektiv využijete nejen pro vytváření nádherných širokoúhlých snímků krajinek, ale díky 30násobnému zoomu také pro snadné zachycení velmi jemných detailů, a to i u vzdálenějších objektů.

PowerShot D30 – foťte pod vodou a ve větší hloubce

Odolný a vodotěsný fotoaparát PowerShot D30 ocení zejména odvážní příznivci adrenalinových zážitků. Tento model umožňuje fotit a natáčet pod vodou v bezkonkurenční hloubce až 25 metrů. Výsledné snímky pořízené i v takto špatně osvětleném prostředí vynikají špičkovou kvalitou obrazu i pozoruhodně přirozeným podáním barev. PowerShot D30 je navíc odolný nárazům při pádu z výšky až dvou metrů, mrazům do -10 °C i mnohdy všudypřítomnému prachu. Díky těmto vlastnostem je ideálním fotoaparátem jak pro dokumentování zimních výprav na sněhu a dobrodružství při zdolávání skal, tak i podvodních průzkumů.

PowerShot S200 – sdílejte své zážitky díky kompaktu, který si můžete vzít kamkoliv

Fotoaparát PowerShot S200 navazuje na vynikající pověst série PowerShot S a přináší výbornou obrazovou kvalitu a snadno použitelné ruční ovládání. To vše v kompaktním těle ideálním do kapsy a navíc s řadou tvůrčích funkcí pro všechny, kteří se chtějí ve svém fotografickém umění posunout o kus dál.

Model S200 využívá snímač CCD s rozlišením 10,1 miliónů pixelů a ultra širokoúhlý objektiv se světelností f/2,0. Díky těmto vlastnostem poskytuje PowerShot S200 dostatečnou flexibilitu pro tvůrčí focení a natáčení i v náročných situacích.

IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145 – najděte si svůj osobitý styl

Canon rozšířil svoji úspěšnou řadu kompaktních fotoaparátů IXUS o tři nové snadno použitelné modely – IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145. Všechny tři novinky se vyznačují vysokým zoomem a moderním provedením ideálním do kapsy. Model IXUS 155 v sobě kombinuje výkon obrazového procesoru DIGIC, 10násobný optický zoom a snímač s 20 milióny pixelů. To vše ve stylovém designu, který je pro fotoaparáty řady IXUS typický. Díky svým vlastnostem je Canon IXUS 155 ideálním zařízením pro focení a natáčení na koncertech a nočních akcích. Fotoaparáty IXUS 150 a IXUS 145 jsou ideálními vstupními modely pro začínající fotografy, zejména pak díky režimům pro snadné focení, kreativním filtrům a vysoké obrazové kvalitě. Oba tyto modely se mohou pochlubit snímačem se 16 milióny pixelů a 8násobným optickým zoomem.

Kruhový makroblesk Lite MR-14EX II – osvětlete váš svět

Nový kruhový blesk je určený pro pokročilé fotografy, kteří digitální zrcadlovky využívají pro makrofotografování. Model Lite MR-14EX II nabízí úžasnou flexibilitu při nasvícení a focení pestré škály objektů. Nový blesk je kompatibilní s celou produktovou řadou digitálních zrcadlovek EOS a nabízí plně automatické měření blesku E-TTL II, které zajišťuje přesné a konzistentní expozice.

Uváděné novinky jsou dokladem jedinečných zkušeností značky Canon v oblasti zpracování obrazu a odrážejí dlouhodobý závazek společnosti posouvat fotografické umění uživatelů opět o něco dále.

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.

Komunikaci s médii zajišťuje:                                            Canon kontakt pro komunikaci:

 

Michaela Zábranská                                                            Radka Palánová

AC&C Public Relations, s.r.o                                             Canon CZ, s.r.o.

m: +420 736 751 162                                                          t: +420 225 280 390

e: canon@accpr.cz, michaela.zabranska@accpr.cz         e: radka.palanova@canon.cz

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru