Nové brýle umožní neslyšícím navštěvovat kina

Nové brýle umožní neslyšícím navštěvovat kina

Američané uvádějí do provozu vychytávku, která umožní neslyšícím osobám nebo lidem s velmi těžkou poruchou sluchu navštěvovat běžná kina – věc pro ně dosud nevídaná. Jedná se o speciální brýle, které souběžně s filmem promítají titulky pro neslyšící.

Brýle Entertainment Access Glasses vyvinula společnost Sony. Jedná se o brýle, které jsou na pohled velmi podobné 3D brýlím, ovšem jsou určeny pro promítání titulků. Ty jsou promítány přímo na brýle a díky 3D efektu se zdá, jako by volně pluly vzduchem asi čtvrt metru před divákem.

Brýle pro neslyšící, těžce nedoslýchavé i nevidomé

Brýle je také možné opatřit doprovodným komentářem, který by umožnil návštěvu filmu nevidomým nebo zesilovačem, který by zlepšil poslech pro těžce sluchově postižené lidi.

Brýle představují skutečné požehnání pro lidi neslyšící nebo s těžkou vadou sluchu. Tito lidé nemohou navštěvovat běžná kina, ačkoliv by o to velmi stáli, a filmů opatřených titulky pro neslyšící je velmi málo. Řešení pomocí brýlí je navíc poměrně nenápadné a elegantní, nevzbuzuje nežádoucí pozornost.

Společnost Regal Cinemas se nyní chystá rozeslat speciální brýle do více než 6 000 kin po celých Spojených státech. Chvályhodný počin, že?

Zdroj: https://www.npr.org/blogs/alltechconsidered/2013/05/12/183218751/new-closed-captioning-glasses-help-deaf-go-out-to-the-movies

Zdroj obrázku: https://www.npr.org/blogs/alltechconsidered/2013/05/12/183218751/new-closed-captioning-glasses-help-deaf-go-out-to-the-movies

Komentáře

Nahoru