Nové Android telefony se snímači otisku prstu do půl roku

Nové Android telefony se snímači otisku prstu do půl roku

Heslům už pomalu odzvoňuje. Apple se svým iPhone 5S a jeho Touch ID – snímač otisků prstů přivedl na trh pro masy novou revoluční technologii. Je tedy pochopitelné, že i konkurence se pokusí o podobnou technologii.

Aliance FIDO (Paypal, Lenovo a další) odhaduje, že na Androidech budou snímače otisků prstů již do 6 měsíců. FIDO – Fast Identity Online, v překladu rychlá online identifikace, je formální aliance.

Snaží se přivést ochranu z offline prostředí do prostředí internetu a zařízení, které ho využívají. Tato skupina vznikla v červenci 2012, ale až nyní zveřejňuje konkrétní informace o technologiích, které chce dostat na veřejnost.

Hesla na papírku za chvíli budou minulostí

Hesla na papírku za chvíli budou minulostí

Dokonce i firmy jako Google se rozhodli podpořit tuto iniciativu. Časem by se do tého aliance mohl přidat i Apple, ale to bude minimálně pár let trvat.

Zdroj: theverge.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru