Nová vozidla Audi budou komunikovat se semafory

Německá automobilka Audi v příštím roce vybaví některé ze svých modelů moderní technologií, která bude komunikovat se semafory. Nicméně systém komunikace bude fungovat prozatím ve Spojených státech amerických.

Vozidla budou získávat v reálném čase data od semaforů, přičemž řidiči snadno zjistí, kolik času zbývá, než se červená na semaforu změní na zelenou. Technologie, která propojí automobily s infrastrukturou, bude ke komunikaci se semafory používat bezdrátové mobilní internetové připojení LTE.

S moderním systémem se budou pyšnit modely vyrobené po 1. červnu 2016, a to konkrétně Audi Q7, A4 a A4 Allroad. Technologie bude prozatím fungovat v pěti „chytrých“ amerických městech, a to Las Vegas, Nevada, Seattle, Washington a Washington D.C..

Řidiči uvidí odpočítávání na přístrojové desce automobilů. A budou tak vědět, kdy se dopravní signalizace rozsvítí zeleně či červeně. Zpráva zmizí několik sekund před světelnou změnou, takže řidiči budou potom věnovat pozornost jízdě, nikoliv panelu. Pom Malhotra, který se v Audi zabývá konektivitou, podotkl, že systém byl navržen, aby dodal řidičům pocit klidu a pohodlí. Nejedná se tedy o bezpečnostní prvek.

„Lepší informovanost řidiče znamená pro řidiče méně stresu,“ dodává Pom Malhotra.

Podle automobilové společnosti, když řidiči přesně vědí, jak dlouho ještě zbývá do změny barvy na semaforu, může ten čas využít, aby se ujistil, zda jsou ostatní cestující v pořádku anebo může sledovat provoz vozidel.

S touto technologií experimentuje i spousta dalších automobilek. Cílem je, aby byla dopravní infrastruktura integrovaná s automobily. A mohl by se i lépe regulovat provoz, nebo by technologie mohla navrhnout rychlost, kterou má řidič jet, aby při přijetí k dalšímu semaforu nemusel zastavovat na červené.

Zdroj: Learning English

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru