Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Nová snadno ovladatelná digitální zrcadlovka Canon EOS 1200D

Značka Canon uvádí novou digitální zrcadlovku pro začínající fotografy, model EOS 1200D. Model byl navržen pro uživatele, kteří dosud nemají žádné zkušenosti se světem digitálních zrcadlovek a chtějí i přesto dosáhnout působivých výsledků. Novinka EOS 1200D je prvním modelem značky Canon dodávaným s aplikací EOS průvodce.

Tento software určený pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android je k dispozici ke stažení v obchodu s aplikacemi Canon. Canon EOS průvodce nabízí užitečné tipy a návody, které usnadňují seznámení s možnostmi digitální zrcadlovky a díky nimž vytěžíte z nového fotoaparátu maximum. Nová digitální zrcadlovka Canon EOS 1200D v sobě spojuje prvotřídní zobrazovací systém s řadou intuitivních a snadno použitelných ovládacích prvků a automatických snímacích režimů. Díky těmto vlastnostem budou vaše zážitky zachyceny, jak nejvěrněji to jen lze, a to bez ohledu na úroveň vašich dovedností.

 

Nápověda v podobě nové aplikace EOS průvodce a přehledná příručka pro začínající uživatele vás seznámí s rozložením jednotlivých ovládacích prvků a s funkcemi zrcadlovky EOS 1200D. Vaše první kroky v oblasti digitálních zrcadlovek tak budou mnohem jistější. Aplikace EOS průvodce nabízí řadu odborných tutoriálů a praktických cvičení ve stylu krok-za-krokem. Tutoriály vás provedou základy fotografování v tempu, které vám bude maximálně vyhovovat. Ve výukových materiálech ze sekce ‘Inspire’ se dozvíte vše důležité o fotografování nejrůznějších objektů, osvojíte si fotografické techniky a znalosti o světelnosti a perspektivě. Součástí aplikace je také průvodce, který vám poskytne užitečné rady a tipy, např. pro správnou kompozici při focení skupinek nebo krajiny, a díky němuž si poradíte s řadou běžných potíží, jako jsou rozmazané či přeexponované snímky.

Obrázky plné detailů

Digitální zrcadlovka EOS 1200D vytváří snímky s živými barvami a nádhernými detaily, díky kterým si jedinečnost zachycených okamžiků vybavíte věrně i za mnoho let. Na pestrosti a vysoké kvalitě snímků, které jsou vhodné i pro výrobu dárků v podobě velkých fotografií, se podílí snímač APS-C CMOS s 18 milióny pixelů a obrazový procesor DIGIC 4. Nový fotoaparát překvapí svými působivými schopnostmi pracovat i při špatných světelných podmínkách. Vaše snímky tak budou živé i v případě, že nebudete mít štěstí na dostatečné osvětlení focené scény. Systém automatického zaostřování s devíti body rovnoměrně rozloženými přes celý rámeček zajišťuje, že bez ohledu na to, co snímáte, je scéna zachycena v pozoruhodně detailní kvalitě. S rychlým souvislým fotografováním můžete snadno pořizovat série fotek, a to s frekvencí až 3 snímky za sekundu. To vám nebývale pomůže při zachycování scén, které se nečekaně rychle mění.

S fotoaparátem Canon EOS 1200D dosáhnete ohromujících výsledků bez ohledu na snímanou scénu. K dispozici máte režim Scene Intelligent, který automaticky vybírá nejvhodnější nastavení fotoaparátu a vy tak vždy fotíte s ideálně nastaveným přístrojem.

Pohyblivé vzpomínky – vytváření filmů Full HD

Nový model digitální zrcadlovky si skvěle poradí i s filmovým záznamem. EOS 1200D zvládá nahrávání působivých filmů v kvalitě Full HD (1080p). Široká škála snadno použitelných ovládacích prvků vám dává tvůrčí svobodu, která navíc poroste spolu s tím, jak se budou zdokonalovat vaše filmové dovednosti. Plnou kontrolu máte nejen nad řízením expozice a zaostřováním, ale také nad úrovněmi zvuku. Vaše zážitky tedy zaznamenáte přesně tak, jak jste je prožili. Využít můžete i režim Video Snapshot, který vytváří sérii krátkých klipů a automaticky je spojuje do souhrnného filmu.

Umělecká kreativita na jeden dotyk

Pouhý stisk tlačítka vám stačí na to, abyste jakýkoliv z vašich snímků obohatili o jedinečný efekt, a to díky řadě kreativních filtrů, jako je efekt miniatury, rybího oka nebo efekt levného fotoaparátu. Tyto kreativní filtry můžete použít jak před, tak i po pořízení snímku. Úpravy atmosféry můžete provádět okamžitě, anebo zpětně využít zcela odlišného pohledu na vaše snímky.

Navrženo pro vás

Kompaktní a lehkou digitální zrcadlovku EOS 1200D můžete mít neustále u sebe. Nikdy tak nepropásnete správnou příležitost pro zachycení jedinečných okamžiků. Díky velkým a intuitivně umístěným ovládacím prvkům, které umožňují snadné a instinktivní ovládání, si lehce poradíte s různými typy nastavení. Digitální zrcadlovka EOS 1200D je navržená tak, aby vyhovovala vašemu stylu fotografování, a proto obsahuje jasný optický hledáček, který vám usnadní kompozici zamýšlených snímků. Práci s fotoaparátem vám ulehčí také LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce), například při focení v režimu živého náhledu. Ostrý displej s rozlišením 460 000 bodů vám umožní prohlédnout si fotografie a filmy bezprostředně po jejich pořízení nebo se o ně ihned podělit s přáteli.

Nová digitální zrcadlovka ale není určená pouze pro začátečníky. Až budete připraveni posunout vaše fotografické dovednosti na vyšší úroveň, jednoduše vyměníte standardně dodávaný objektiv za jeden z více než 70 objektivů řady Canon EF. Každý z těchto objektivů vám nabízí rozdílnou perspektivu, která vám pomůže ve zkoumání vašich tvůrčích schopností při pořizování opravdu skvělých fotografií. Podrobnosti o široké škále kompatibilních objektivů a příslušenství pro zrcadlovku EOS 1200D opět najdete v aplikaci EOS průvodce.

Klíčové vlastnosti EOS 1200D:

  • Špičková obrazová kvalita díky velkému snímači
  • Podrobné fotografie lze oříznout a vytisknout na velký formát
  • Čistý obraz i při špatných světelných podmínkách
  • Snadno použitelný režim Scene Intelligent Auto
  • Vestavěný průvodce funkcemi a aplikace pro chytré telefony
  • Filmy Full HD s podporou režimu Video Snapshot
  • Jasný displej LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce)
  • Tvůrčí svoboda díky kreativním filtrům

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.

Komunikaci s médii zajišťuje:                                            Canon kontakt pro komunikaci:

Michaela Zábranská                                                            Radka Palánová

AC&C Public Relations, s.r.o                                             Canon CZ, s.r.o.

m: +420 736 751 162                                                         t: +420 225 280 390

e: canon@accpr.cz, michaela.zabranska@accpr.cz         e: radka.palanova@canon.cz

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru