Nová revoluce ve snímání obrázků pomocí „plenoptického“ snímače

Kompaktní „plenoptic„ digitální fotoaparát využívá unikátní senzor, který se podobá hmyzu. Oko je multiprostorové a zachytí „všechno světlo, které letí v každém směru v každém místě ve vesmíru“. 

S fotoaparátem funguje pomocí softwaru Lytro a výsledkem je obraz, který může být zaměřen na cokoliv v ploše. Lytro je speciální Flash widget pro umístění fotografií na svůj blog nebo své stránky. Každý se může soustředit a zaměřit na libovolný bod v obraze.

S výkonným softwarem a sofistikovanými algoritmy jsou obrázky zpracovány pomocí Pole Light Lytro Engine. Umí vytvořit živé obrázky, které mohou být upraveny a přepínány mezi 2D a 3D zobrazením. Lidé mohou komunikovat s obrázky přímo ve fotoaparátu, desktopu, webu a v mobilních zařízeních, aniž by museli stáhnout speciální software.

Světelné senzory budou stále sofistikovanější a budou zachycovat ještě větší spektrum světelných paprsků, aby byly užitečné ve vědeckých, lékařských, obchodních a průmyslových aplikacích. Světelné Pole Videography vytvoří zcela nové výrobní možnosti pro filmaře.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru