Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Nová podniková řešení společnosti Dell posouvají limity pracovní zátěže aplikací a jejich výkonu

Praha, 16. dubna 2014 – Společnost Dell představila na konferenci Dell Enterprise Forum sadu podnikových řešení posouvající hranice IT technologií, jejichž cílem je výrazně zrychlit dobu odezvy aplikací, posílit vazby mezi technologiemi pro datová centra a zjednodušit provoz IT.

Dell Fluid Cache pro SAN přináší data blíže k serveru, souběžně zlepšuje výkon aplikací a zkracuje dobu jejich odezvy. Pomáhá určit výkonnostní problémy řešené zákazníky s aplikacemi, které vyžadují rychlý přístup k datům, jako je například zpracování on-line transakcí (OLTP), datové sklady, Virtual Desktop Infrastructure (VDI) a Cloud. Tato technologie pomáhá organizacím urychlit přístup k datům prostřednictvím sdílení a využití Dell PCI Express Flash disků s nízkou latencí cache dat uvnitř tradičních serverů.

Dell Fluid Cache pro SAN dokáže zpracovat až 5 milionů náhodných vstupů a výstupů za sekundu (IOPS) a pomůže snížit náklady na jednoho uživatele až o 71%. Laboratorní testy také ukazují zlepšení průměrné doby odezvy databáze až v 99 % případů. Zároveň umožňuje více než šestinásobný nárůst v počtu uživatelů – z původních 2200 až na 14 000.

 

Jednotná infrastruktura dat Dell Fluid Cache pro SAN odstraňuje kompromisy mezi výkonností serveru a plnohodnotnými výhodami SAN, jako je spolehlivost, možnosti správy a ochrana osobních údajů. Inteligentní umístění dat ze serveru na SAN umožní zákazníkům výrazné zlepšení jejich výkonnosti při snížení nákladů na řešení tím, že data umístí na správné místo ve vhodný čas. Jedno rozhraní pro správu, plně integrované schopnosti SANu včetně automatizovaného vrstvení, práce s cache pamětí, replikace dat a jejich komprese, vynikající výkon aplikací a pokročilá ekonomika – to vše pomáhá zákazníkům společnosti Dell šetřit čas a zdroje.

 

Posun nejčastěji využívaných dat blíže k výpočetním zdrojům minimalizuje datové přenosy z úložiště na server a poskytuje zákazníkům:

 • Vyšší výkon: zvýšený transakční výkon a snížená doba odezvy s využitím schopností end-to-end serverů Dell PowerEdge s Dell Express Flash PCIe SSD, Dell Networking 10/40GbE switchů a inteligentní technologie vrstvení Dell Compellent Data Progression.
 • Jistota integrity dat: data v cache jsou vždy dostupná a zajištěná díky technologii write-back caching, bez jediného selhání ze serveru až na SAN.
 • Zvýšená flexibilita: povolení škálovatelnosti databází a virtualizačního výkonu dle poptávky řešení založené na SAN umožňuje přidání disků a datových uzlů do aktivní vyrovnávací cache paměti a růst obchodů dle vývoje poptávky.
 • Maximalizace investic do úložišť: rozšířením síly inteligentního umístění dat ze SAN serveru, optimálních využití typů disků na základě jejich výkonu při snížení celkových nákladů na storage data.

 

Nový Dell Compellent Storage Center Software nabídne lepší výkon, zabezpečení a správu

Nový Dell Compellent Storage Center 6.5 array software umožňuje optimalizaci pro Flash úložiště s inteligentním umístěním dat mezi cache onboard serveru a tradičním diskovým polem. Rozšiřuje výkon i škálovatelnost předchozí verze Storage Centra a zároveň nabízí nové podnikové funkce pro zákazníky.

 

Optimalizované řešení Dell Compellent Flash ve spojení se Storage Centrem jsou i nadále prvním řešením ukládání dat ve své třídě s inteligentním umístěním dat napříč různými typy flashových technologií nebo v kombinaci s tradičními disky. Díky technologii Dell Data Progression mohou zákazníci dosáhnout kompletního výkonu technologie Flash za cenu technologie 15K disků.

 

Zákazníky zbavuje nutnosti volit mezi nízkými náklady a vysokým výkonem. Storage Center 6.5 pomáhá v jednom SANu docílit působivého výkonu flash úložiště, obrovské hustoty a nízkých nákladů na skladovací kapacity s novou úrovní blokové komprese. Mezi další výhody a podnikové funkce Storage Center 6.5 patří:

 • Zvýšená efektivita: zavedení technologie blokové komprese umožní SAN zákazníkům ukládat více dat s menším počtem disků s kompresním poměrem až 77 %.
 • Zvýšená bezpečnost: díky zavedení samokryptovacích disků (SED), které nabízejí vysoce zabezpečené řešení pro organizace působící v právních, finančních nebo zdravotnických odvětvích, a dodržujících vysoké standardy ochrany osobních údajů
 • Navýšení obchodní kontinuity: s novými synchronními schopnostmi Live Volume si mohou zákazníci obnovit data bez přerušení provozu, udržovat aplikace spuštěné při neplánovaných výpadcích bez nutnosti remapování konfigurace serveru.
 • Vylepšená podpora prostředí Cloudu: podpora mnohonásobného VLAN taggingu umožňuje poskytovatelům služeb nabízet několik úrovní služeb pro zákazníky v různých zabezpečených virtuálních doménách na stejném storage centru.

 

Management systémů bude ještě jednodušší

Dell rozšiřuje své portfolio pro správu systémů o nové funkce, které automatizují činnosti IT a zvyšují efektivitu, dostupnost a spolehlivost. Nejnovější verze portfolia Dell OpenManage obsahuje:

 • Dell OpenManage Essentials 1.3: je navržen pro sledování podnikové úrovně hardware, tento systém řízení konzole nyní přidává ochranu datových center prostřednictvím integrace s Dell AppAssure pro plánované zálohování systému serverových dat, operačních systémů, aplikací, souborů a databází, stejně jako monitorování bezpečnostních zařízení Dell SonicWALL.
 • Dell OpenManage Mobile: je integrovaný s OpenManage Essentials 1.3 a zákazníkům volně k dispozici ke stažení. Jde o první mobilní kapesní řešení na trhu, které poskytuje IT správcům jednotný přístup k více zařízením, sledování datových center serverů, storage, sítí i firewall systémů kdykoliv a kdekoliv.
 • iDRAC s Lifecycle Controller: Díky novému automatickému nasazení a funkčnosti konfigurací mohou správci sítí snížit počet kroků potřebných k nasazení hardwarové konfigurace až o 97 %, ve srovnání s manuálním nasazením.

 

Dell také rozšiřuje svou kompletní sadu softwarových nástrojů Dell EqualLogic Host Integration Tools (HIT) umožňujících spolehlivou ochranu dat nebo zjednodušenou správu Dell EqualLogic díky těsné integraci serverových virtualizačních platforem a aplikací VMware, Microsoft a Linux. Nová generace softwaru EqualLogic je k dispozici pro EqualLogic PS6210 Series a další pole řady PS. Nabízí vylepšený a zjednodušený výkon SANu, efektivní řízení, lepší efektivitu správce. Zákazníkům poskytuje úložiště, které je odladěné pro virtuální výpočetní prostředí.

 

Dostupnost

Dell Fluid Cache pro SAN a Dell Compellent Storage Center 6.5 bude celosvětově k dispozici v druhém čtvrtletí tohoto roku. Nové OpenManage portfolio společnosti Dell je k dispozici již dnes a stejně tak je ode dneška k dispozici Dell EqualLogic Host Integration Tools (HIT) / VMware 4.0 a HIT / Linux 1,3. HIT / Microsoft 4.7 bude k dispozici v průběhu měsíce května. Dell Fabric Switch Z9500 a Dell Active Fabric Controller bude dostupný ve druhém čtvrtletí roku 2014. Spolupráce Dell Red Hat OpenStack na bázi NFV a řešení SDN by měly být k dispozici později v roce 2014.

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru