Dnes vyšlo 15 článků

Nová mobilní hra od českého tvůrce procvičí paměť

Nezávislý český vývojář vystupující na Google Play pod jménem PETRVAD (vlastním jménem Petr Vadlejch) není na herní scéně žádným nováčkem. Již před více než 10 lety začínal jako programátor PC her (Genesis, Smash the Granny, Magicross a další), tehdy pod přezdívkou Apofis. V současné době se věnuje vývoji Android her a online her v HTML 5.

Nový mobilní počin z jeho dílen s názvem Endless Cave Quest má tajemnou atmosféru a donutí vás pokračovat až do konce. Ocitáte se v temné jeskyni, která celkem obsahuje 40 dveří. Každé dveře je nutné otevřít unikátní kombinací 12 barevných kamenů uspořádaných do kruhu. Správné pořadí je vždy předvedeno na začátku úrovně a hráči postačí jej zopakovat. Pokud se na první pokus dveře neotevřou, je možné to zkoušet dále. V poslední úrovni je nutné zapamatovat si posloupnost dokonce 18 kamenů, což už je výzva, ale každý ji může pokořit tréninkem. Dostanete-li se ven z jeskyní, odměnou bude nádherný výhled. Ten pocit nalezení cesty ven je opravdu uspokojující.

Aby byla celá hra zábavnější, motivuje hráče k dosažení co nejlepších výsledků systémem sbírání hvězdiček. Schopnost si kameny správně zapamatovat a zopakovat sekvenci s co nejmenším počtem pokusů zvyšuje počet získaných hvězd. Ty odemykají další úrovně. Jsou zde také jakési achievementy (trofeje) pro ty, kteří si potrpí na dokonalost. S Endless Cave Quest se hráč nejen zabaví při cestě do práce, ale také trénuje svou paměť. Jedná se tedy kromě zábavy i o užitečnou činnost, což se o většině aplikacích říci nedá.

Ono není nic snadného vytvořit a propagovat hru, abyste jednou v metru viděli ji někým hrát, ale přesně o to autorovi šlo. Stáhněte si zdarma Endless Cave Quest na Google Play!

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru