Nova mění vzhled svého zpravodajství. Máme se na co těšit…

Nova mění vzhled svého zpravodajství. Máme se na co těšit…

Oblíbená televizní stanice Nova po čase mění vzhled svého zpravodajství. Na co se můžeme těšit? Například na jednu z největších dotykových obrazovek, otočný moderátorský stůl, apod. Už tuto neděli!

Česká soukromá komerční televize Nova opět mění kompletní vzhled svého zpravodajství. Na co se diváci mohou tedy těšit? Jak jsem říkal, na zcela odlišný vzhled než byl předtím, novou grafiku, znělky, logo Televizních novin…, na tomto “novém projektu” pracoval bez pochyb poměrně velký tým, především art director této televize, Alan Záruba, který mimochodem kdysi vytvářel designy pro Českou televizi.

Logo a studio, dvě nejvýraznější změny

Nové logo vzniklo pod pomyslnou tužkou grafického tabletu Michala Paciny a to nejpodstatnější, nové studio pochází z projektů společnosti Ungroup v čele s Jaroslavem Holotou.

nova-studio5-600x527

Kdy?

Avšak ještě stále jsem vám neřekl to nejpodstatnější, kdy? Na nové představení se můžete těšit již tuto neděli, tzn. 23. března.

Vrcholná technologie

A proč se o tom tak výrazně mluví? Protože technologie bude doopravdy na špičkové úrovni, hodlám i říct, že mi toto studio značně připomíná oblíbená studia používaná především v amerických televizích.

nova-studio1-600x449

Jako u zubaře, ale tady se bude otáčet stůl…

Co bude asi nejzajímavější na celém studiu bude posuvný multimediální stůl určený pro moderátory, který se může otočit až o 270 stupňů kolem své osy. A změnit tak polohu vůči ostatním objektům ve studiu.

nova-studio3-600x449

Projekční pole s UltraHD, chybí ještě něco?

Dalším prvkem, co určitě zaujme vaše oči bude projekční pole, kde se budou zobrazovat různé názvy právě komentované reportáže. Dále se ve studiu bude nacházet projekční stěna o velikosti 20 metrů čtverečných. Je asi samozřejmostí, že si Nova nenechá nějakou zastaralou obrazovku, takže tato projekční stěna bude používat rozlišení UltraHD. Nesmím zapomenout zmínit i dálkové ovládání světelného horizontu studia.

nova-studio6-600x801

Největší interaktivní dotyková obrazovka v Evropě

No, a nyní musím vyplnit místo jedním “nej”. Neboť nové studio přinese i interaktivní obrazovku o trošku větší než byla ta předchozí. Abych pravdu řekl, tak bude o hodně větší, že se dokonce přiřadí k těm největším v celé Evropě, a my se na ni můžeme těšit především při Sportu nebo Počasí, atd.

nova-studio2-600x449

„V novém studiu jsou využívány i nové prvky tzv. immerzivní grafiky, což umožňuje vytvořit v prostoru grafický trojrozměrný objekt, který oživí vysílání a plní i názornou funkci. Příkladem může být virtuální 3D pohár NHL postavený vedle sportovního moderátora, soška Oscara umístěná vedle moderátorů na multimediálním pultu nebo závodní okruh při přenosu Formule 1. V immerzivní grafice je vytvořen i 3D znak televize umístěný na začátku Televizních novin do rohu studia,“ uvedla dále televize.

nova-studio4-600x380zdroj: tn.cz, mediar.cz

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru