Tisková zpráva: Nová mapa Prahy ukáže místa, kde se krade i kam za zábavou

Webový portál o životě v Praze spouští netradiční interaktivní mapu metropole. Ukáže vám místa, o nichž jste možná neměli ani tušení. Zjistíte, kde v Praze uspořádat piknik, kam na rande, i kterým místům bude bezpečnější se vyhnout. Mapu přitom mohou doplňovat sami čtenáři.

Svou mapu na internetu najde každý, kdo si v Praze chce prohlédnout památky, zajít na hotovku nebo třeba zakoupit fair trade bambusové sítko na čaj. Až dosud však chyběla mapa o životě a pro život v Praze – a právě takovou nyní připravil portál https://www.Praha.cz.

V interaktivní mapě města na webu Praha.cz najdete řadu netradičních kategorií zajímavých míst. Milovníci přírody si vyhledají místo vhodné pro piknik, nadšení bruslaři zase různé in-line dráhy. Romantické schůzky si naplánujete do míst, kde lze večer pozorovat světlušky, odkud je dechberoucí výhled, kde vám připraví tu nejlepší zmrzlinu či přímo zapátráte v kategorii Romantická místa. Najdete zde i přehled míst, kde je v Praze na veřejnosti zakázána konzumace alkoholu. Budete se možná divit, kde všude nesmíte s kelímkem piva.

Praha však není jen romantická, a tak vám nová interaktivní mapa odhalí také místa, která vyhledáváte spíše v nouzi či neradi. V případě potřeby oceníte kategorii Veřejné záchodky, při návratu z příjemného večera pak lokality, kterým je radno se vyhýbat, kde například hrozí okradení či kde se často stávají dopravní nehody.

Interaktivní mapa na portálu Praha.cz přitom používá ten nejlepší a nejspolehlivější zdroj jmenovaných praktických informací: své čtenáře. Zjistíte-li, že znáte místo, které v mapě dosud chybí, můžete jej sami přidat či různé informace nebo fotografie doplnit. Redakce Praha.cz se také těší na čtenářské tipy na rozšíření seznamu kategorií.

Interaktivní mapu Prahy najdete na adrese https://www.praha.cz/interaktivni-mapa-prahy.

KONTAKT:

Natálie Růžičková

email: natalie.ruzickova@praha.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru