Dnes vyšlo 15 článků

Nová konzole od Nintenda nese krycí jméno “NX”

President společnosti Nintendo Satoru Iwata oznámil zahájení prací na nové herní platformě, která je prozatím pojmenována jako “NX”. Nintendo se kromě toho chystá vstoupit také na trh s mobilními hrami.

Iwata zahájení prací na nové konzoli zmínil v průběhu tiskové konference, na které zároveň potvrdil uzavření partnerství se společností DeNa, jež se specializuje na tvorbu her pro mobilní platformy.

“Nintendo společně s DeNou vytvoří novou službu, která nahradí Club Nintendo. V jejím rámci dojde k propojení Nintenda 3DS, Wii U, nového konceptu NX, chytrých zařízení a počítačů.” prozradil Iwata.

Nový členský systém propojí konzole od Nintenda, PC a chytrá zařízení.

Nový členský systém propojí konzole od Nintenda, PC a chytrá zařízení.

“Jako důkaz toho, že Nintendo stále pevně věří specializovaným herním platformám, mi dovolte oznámit zahájení prací na nové herní platformě nesoucí pracovní označení NX,” řekl Itawa. “zatím je příliš brzy na zveřejnění podrobností o tomto projektu. Doufáme však, že bližší informace budeme moci odhalit již příští rok.” dodal.

Aktualizace 18.3.

Bylo potvrzeno, že se Nintendo chystá uspět také na poli mobilních her.  V průběhu tiskové konference byl Iwata dotázán, kdy bychom se mohli první mobilní hry vytvořené pod hlavičkou Nintenda dočkat a kdo se bude vlastně podílet na vývoji.

“Jednotlivé tituly budeme oznamovat ve chvíli, kdy budou připraveny,” odpověděl Iwata. “věříme však, že jsme neuzavřeli žádnou průměrnou spolupráci, takže minimálně jeden produkt bychom mohli vydat ještě letos.”

Nintendo se chce společně s DeNou nyní naplno věnovat vývoji nové služby, která bude dostupná pro chytrá zařízení, Windows PC a konzole Nintendo. Její spuštění je rovněž naplánováno na tento rok.

Zdroj: Nintendo

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru