Tisková zpráva: Nová investice Konica Minolta nabízí pracovní příležitosti českým odborníkům

  • Konica      Minolta otevřela v Brně své první výzkumné a vývojové R&D centrum      v Evropě.
  • Zaměří      se vývoji produktů      z oblasti automatizace dat, digitálního pracovního prostředí, 3D tiskových      systémů či nositelné elektroniky.
  • Čeští      IT specialisté a výzkumníci zde mají možnost podílet se na vzniku nové      generace produktů pro zákazníky z celého světa.

Brno, 29. září 2015 – Konica Minolta, Inc., dnes v Brně slavnostně zahájila provoz prvního výzkumného a vývojového R&D centra v Evropě. Investice navazuje na otevření inovačního centra BIC (Business Innovation Centre) Konica Minolta, které se zde uskutečnilo letos v březnu. Jeho úkolem je vyhledávání atraktivních obchodních příležitostí, sběr nápadů a přání od zákazníků a vznik nových obchodních modelů.  Na základě zadání od BIC se specialisté R&D centra následně postarají o technologický vývoj a realizaci inovačních řešení. Obě brněnská centra by měla do tří let zaměstnávat dohromady více než 100 IT odborníků.

„Brno nabízí dostatek kvalifikovaných IT specialistů, stejně jako množství výzkumných a vývojových pracovišť. Proto se stalo jedním z hlavních strategických bodů Konica Minolta v Evropě,“ řekl Dennis Curry, Vice President & Director, Business Innovation and R&D Europe, a dodal: „První fází inovační strategie Konica Minolta bylo založení centra BIC letos v březnu. Jeho úkolem je především návrh nových služeb dle konkrétních potřeb zákazníků či obchodních partnerů. Na tento proces navazuje vznik R&D centra, které se postará o následný technologický vývoj inovací. Nová generace produktů vyvinutá českými specialisty se stane součástí portfolia společnosti a bude nabízena zákazníkům po celém světě.“

Tým brněnských R&D specialistů se bude věnovat zejména vývoji a výzkumu produktů z oblasti inteligentních systémů. Konkrétně půjde o rozvoj inteligentních senzorových systémů, řešení pro automatizaci dat a digitálního pracovního prostředí. Úkolem dalších evropských R&D center, která budou postupně vznikat, bude výzkum 3D tiskových zařízení a systémů, nositelné elektroniky či nových lékařských přístrojů. „Novými technologiemi chceme našim zákazníkům pomoci ušetřit čas, snížit náklady a maximálně zjednodušit práci s veškerými daty a administrativními procesy,“ řekl Matěj Dusík, R&D Strategy and Technology Manager brněnského R&D centra Konica Minolta.

Konica Minolta provozovala doposud R&D centra pouze v japonském Tokiu a v americkém San Francisku. Brněnské centrum je prvním ze sítě evropských R&D pracovišť. Bude podléhat přímému vedení z Londýna a zároveň úzce spolupracovat jak s českým zastoupením Konica Minolta, tak i s celou evropskou sítí inovačních center BIC. Druhé evropské R&D centrum, tentokrát zaměřené na vývoj lékařských přístrojů, vznikne v Mnichově.  Další vývojová centra Konica Minolta budou otevřena také v Londýně a v Berlíně.   

Koncept vytváření vlastních inovačních a vývojových center je součástí strategie Konica Minolta, díky které se společnost v posledních letech mění z dodavatele hardwaru na poskytovatele moderních a komplexních řešení na míru. Konica Minolta v této souvislosti investuje celosvětově mnohamilionové částky do rozšiřování portfolia služeb v oblasti ICT, stejně jako do rozvoje dosavadních obchodních oblastí.

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru