Dnes vyšlo 15 článků

Nová interaktivní mapa umožňuje projít se po Marsu

Rádi zkoumáte nepoznaná a lidskou rukou nedočtená zákoutí země prostřednictvím interaktivního globusu Google Earth? V takovém případě upoutá vaši pozornost také nový projekt, který veřejnosti zpřístupnila NASA. Projekt nese název Mars Trek a už samotný název napovídá, že se můžete projít po červené planetě Mars.

1449815315_35908f436e_b

Červená planeta Mars

Interaktivní mapa je složena z mnoha snímků, jež byly doposud na misích pořízeny. Ze snímků je složena 3D mapa, díky níž se můžete procházet po povrchu planety Mars. Interaktivní mapa nabízí spoustu nástrojů a můžete například zhlédnout snímky s vysokým rozlišením, které mapují místa, kde se výzkumu věnovala technika brázdící povrch planety.

mapa

Interaktivní mapa Marsu.

Vkročte za hranice naší Země

Budete se procházet po údolích i vulkánech. Můžete si vybrat mezi alternativní formou snímků a spektrálními pásmy. Pokud chcete poznat něco nového, vkročte za hranice naší Země, alespoň virtuálně.

Zdroj: Wired

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru