Dnes vyšlo 15 článků

Nová ikona Paříže: muzeum Louise Vuittona

Nová ikona Paříže: muzeum Louise Vuittona

Divte se tomu nebo ne, ale Paříž bude mít možná brzy oficiálně uznanou národní památku, spíše atrakci. Titulky novin hovoří o Eiffelově věži 21. století. Nicméně tato „památka“ byla vybudována ze soukromých zdrojů a tak emotivní příběh jako k originální Eiffelově věži se k ní neváže. Jedná se o muzeum světově úspěšné módní a luxusní značky Louis Vuittona. 

Louis Vuitton má za sebou dlouhou historii a jeho kultovní výrobky se vyrábějí po desetiletí. Louis Vuitton zdá se, nikdy nevyjde z módy. Budova, která je celá ze skla, oceli a dřeva, vznikla v roce 2014. Ve světě se o ní však začíná hovořit až nyní. Buduva nadace Louise Vuittona byla navržena oceňovaným architektem Frankem Gehrym. Gehry se na budově opravdu vydováděl. Nešetřil neotřelými prvky a dal si záležet, aby byla budova opravdu jedinečná.

1520955582931-9VSAQE9POY36BYWS2SBB

Americko-kanadský architekt má dokonce vazby na Prahu. Jeden futuristický pražský skvost je z jeho návrhu – je to Tančící dům u břehu Vltavy. Cílem Gehryho je, aby budovy, které navrhne, vypadali jako kdyby byly v pohybu. Budova se rozléhá na ploše 11 000 čtverečných metrů. Celková váha ocelové konstrukce je 15 000 tun, což je dvojnásobek Eiffelovy věže.

Z budovy je také výhled na Paříž, jako z Eiffelovky a to hned z 3 teras. V prostorách muzea jsou vystavovány díla světových umělců jako například Andy Warhola, Andrea Gurskyho nebo Jean-Michel Basquiata.

Zdroj, foto: tripadvisor.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru