Dnes vyšlo 15 článků

Nová hudební aplikace pro Windows 10 se nechala inspirovat Spotify

Microsoft před nedávnem představil několik změn, jež se odehrály v aplikacích, které budou v připravovaném Windows 10 sloužit k přehrávání hudby a videí. Zatím to však vypadá tak, že ty největší změny jsou pořád ještě v přípravě.

Softwarový gigant Microsoft odhalil nový vzhled, jímž se bude ve Windows 10 prezentovat jeho hudební aplikace. Tento vzhled si můžete prohlédnout níže díky screenshotu, který se objevil na stránce podpory Microsoftu. Dojdete však nejspíše k stejnému závěru jako většina ostatních lidí. Tahle nová podoba je po čertech podobná konkurenčnímu Spotify.

Podoba se Spotify je značná.

Podoba se Spotify je značná.

Co je nového?

Zatímco předchozí preview verze nepřinesla nic, co bychom v minulosti již neviděli ve verzi pro Windows 8, tak ta nová přináší celou řadu změn. Nutno poznamenat, že k lepšímu. Aplikace v nově například disponuje lištou na pravé straně obrazovky, v níž najdete seznam naposledy poslouchaných písniček. Vylepšení se dočkalo i hlavní menu.

Na první pohled asi nejcitelnější (ne však nejdůležitější) změnou je změna barevného zpracování aplikace. Zatímco předchozí verze byly vyvedeny v bílé barvě, v té nové je dominantní barvou černá. Dá se však tušit, že ve finální verzi bude mít uživatel možnost vybírat si mezi rozdílnými barevnými styly.

Závěrem pouze připomeneme, že plánované datum vydání Windows 10 je stanoveno na léto. Před pár týdny došlo i k odhalení edic, v nichž bude dostupný.

Zdroj: TheVerge

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru