Nová generace – SWARM dronů

Nová generace – SWARM dronů

Na létající drony jsme si zvykli. Inženýři z Pensylvánie přišli s novinkou. Nestačí jeden dron, ale hned několik, klidně celý synchronizovaný roj.

Jedná se o vývoj létajících robotů zvaných SWARM. Je to několik malých dronů, kteří spolupracují jako skupina. Jsou samostatní. dokážou si poradit s kdejakými překážkami. S přesností na milimetry proletí malou skulinou. Dokáží rozpoznat materiály. Bez problému zdolají překážku jako je závěs, prostě jím proletí, nezdolné překážce se zase vyhnou. Tento roj malých dronů plní úkoly, které lidé dělat nemohou nebo jsou obtížné. V budoucnu se budou swarmy používat při kontrolách těžko přístupných prostor.

Jak fungují?

Celou jejich koordinaci řídí infra kamery, které jsou v prostoru umístěny. Díky nim létají ve formacích, monitorují se navzájem a zároveň reagují na okolí. Komunikaci mezi kamerami a samotnými drony, zajišťují senzory umístěné na povrchu jednotlivých dronů. Mají kamerové senzory, laserový scanner a senzor GPS. Jsou samořídící, nemusíme je ovládat na dálku.

19113324_10206955957457586_993832606_n

Nyní je doba, kdy se začínáme orientovat na vzdušný prostor. Každým dnem se vědci a inženýři na celém světě snaží vyvinout předměty, které nám ulehčí práci a zkvalitní život. Swarm dron je jedním z nich. Je to pták. Je to letadlo. Je to dron.

Zdroj, text/foto: mashableinstagram, 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru