Dnes vyšlo 15 článků

Nová funkce v ČR: zmocněnec pro oblast médií a dezinformací

Nová funkce v ČR: zmocněnec pro oblast médií a dezinformací

Rusko-ukrajinská válka je stále aktuální. Ani přes restrikce, sankce a omezení Ruska se prezident Putin nerozhodl konflikt ukončit. Následky války se budou promítat do všech oblastí života. Konflikt upozornil na nedostatky v oblasti dezinformací na území České republiky. Vznikne nový post pro kontrolora dezinformačních zdrojů.

S dezinformacemi se setkáváme každý den. Důležité je naučit se na informace kriticky nahlížet a kontrolovat jejich obsah. Nelze věřit všemu, co se dozvíme na internetu, ale také v tisku a v televizi. Každý informační zdroj má nějakého majitele, který prosazuje své zájmy. Společnost se nejlépe ovládá prostřednictvím masmédií. Nejlepší způsob, jak se dostat k pravdivým informacím je čerpat informace z více diverzifikovaných zdrojů a vytvořit si na záležitost vlastní názor.

Pravděpodobně jste zaznamenali, že se v rámci rusko-ukrajinského konfliktu odstranilo několik dezinformačních webů. Nyní vláda rozhodla, že zřídí speciální funkci zmocněnce pro oblast mediálních dezinformací. Tato osoba nebude mít žádné rozhodovací pravomoci, bude mít spíše poradenskou činnost. Jejím úkolem bude komunikace s příslušnými ministry a vedoucími pracovníky orgánů státní správy a spolupráce se složkami státu zabývajícími se oblastmi médií a dezinformací. Termín vzniku nové funkce, ani vhodní kandidáti, zatím známí nejsou.

V minulém týdnu bylo v České republice zablokováno celkem 8 dezinformačních webů z důvodu ohrožení národní bezpečnosti. Národní centrum kybernetických operací požádalo mobilní operátory, aby vybrání domény také zablokovali.

Zdroj, foto:

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru