Dnes vyšlo 15 článků

Nová funkce Twitteru má uživatelům usnadnit vymáhání spravedlnosti

Twitter vytvořil novou funkci, jejímž účelem je zjednodušit uživatelům shromažďování informací o nevhodných tweetech za účelem vymáhání práva. Dnes o tom informoval Ethan Avey, který má u Twitteru na starosti bezpečnost.

Celá funkce funguje na velice jednoduchém principu. Poté, co nahlásíte tweet, který je z nějakého důvodu závadný, dostanete šanci nechat si zaslat na email přehledný souhrn obsahující text nahlášeného tweetu, jeho URL a také jméno uživatele, jenž je jeho autorem.

Takto vypadá souhrn, který si budete moci nechat po nahlášení nevhodného tweetu zaslat.

Takto vypadá souhrn, který si budete moci nechat po nahlášení nevhodného tweetu zaslat.

„I když nebereme hrozby násilím na lehkou váhu a provinilce potrestáme, silně doporučujeme kontaktovat vašeho právního zástupce, pokud se vážně bojíte o své fyzické zdraví.“ napsal Avey a dodal: „Doufáme, že poskytnutí souhrnu pro vás celou situaci zjednoduší.“

Ředitel Twitteru Dick Costolo v minulosti již několikrát sebekriticky přiznal, že se společnosti příliš nedaří vypořádat se s “trolly” a zneužíváním. „Je to absurdní a není pro to žádná omluva.“ sypal si povel na hlavu. „Beru na sebe plnou odpovědnost za to, že jsme v tomto případě nebyli více důslední. Není to chyba nikoho jiného, jen moje.“

Již brzy se tato nová funkce dočká ohodnocení ze strany bezpečnostních partnerů Twitteru, kterými jsou National Network a End Domestic Violence.

Zdroj: Polygon

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru