Dnes vyšlo 15 článků

Nová forma phisingu: hackeři zavolají na vaše číslo a slibují výhru

Nová forma phisingu: hackeři zavolají na vaše číslo a slibují výhru

Nová metoda počítačových útočníků, jak se dostat k vašim přihlašovacím údajům, je velmi prostá – a možná proto tak účinná. Útočníci zavolají na vaše číslo, slíbí vám výhru a pak jen čekají, až se přihlásíte na jejich webových stránkách – samozřejmě podvodných.

Kontakt nastává prostřednictvím automatického telefonního hovoru. Útočníci se představí jménem vašeho operátora a slíbí slevu z paušálu, kredit zdarma nebo výběr ze zajímavých cen značné hodnoty. Poté je uživatel obeznámen se stránkou, kam se musí přihlásit, aby potvrdil svou identitu.

Tato webová stránka je samozřejmě podvrh. Uživatel zadá své osobní údaje, které okamžitě získávají hackeři. Aby byl celý fígl na pohled důvěryhodnější, je uživatel přesměrován na skutečné stránky operátora, ale v tu chvíli je pozdě – jeho údaje jsou už v nepravých rukou.

Americká FBI již v souvislosti se zvyšujícím se množstvím takovýchto útoků vydala varování, platící ovšem zejména pro obyvatele USA. Je ale možná jen otázkou času, kdy se podobné praktiky objeví i u nás

Zdroj: https://www.zive.sk/nova-forma-phishingu-utocnici-zatelefonuju-a-slubuju-vyhru/sc-4-a-309056/default.aspx

Komentáře

Nahoru