Nová betaverze Google Chrome 17 začne stránku nahrávat ještě před dopsáním URL

Nová betaverze Google Chrome 17 začne stránku nahrávat ještě před dopsáním URL

Cílem nového Google Chrome 17 je především bezpečnost a rychlost. Prohlížeč tak začíná některé stránky načítat již v pozadí předtím, než uživatel dopíše jejich adresu.

Pokud nová funkce automatického dokončování adres URL detekuje, že se uživatel chystá navštívit určitou stránku, začne prohlížeč stahovat připravovat stránku, což má zkrátit dobu mezi stisknutím „Enter“ a kompletním vykreslením stránky. V některých případech se pak podle zástupců Googlu daná stránka zobrazí prakticky okamžitě. Společnost Google je přesvědčena o tom, že jde o nový krok zrychlení práce s prohlížeči. Lidé v diskusích se již dohadují, kdy se takováto novinka objeví také v konkurenčním Mozilla Firefoxu.

Mezi další důležité novinky v beta verzi prohlížeče Chrome 17 patří nové rozšíření API a řada drobných změn, které jsou popsány v blogovém příspěvku Jasona Kerseye z Googlu. Google také aktualizoval Chrome 16 ve kterém opravil tři vysoce nebezpečné zranitelnosti.

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru