Dnes vyšlo 15 článků

Nová anketa ukázala že Nokia Lumia 920,Sony Xperia Z a iPhone 5 jsou nejžádanějšími smartphony na trhu

Magazín PC Adviser se ptal uživatelů, který smartphone ze současných nejlepších modelů na trhu by si vybrali, pokud by nebrali v potaz jeho cenu a ostatní důvody proč by si smartphone nekoupili.

V anketě, do které se zapojilo doposud 30 303 hlasujících uživatelů, vede s 31 % Nokia Lumia 920, která používá nejnovější mobilní operační systém Windows Phone 8 od Microsoftu.

První Nokia Lumia 920 následována Sony Xperia Z, Apple iPhone 5 až třetí

Na druhé příčce se s 24 % hlasů nachází Sony Xperia Z, vlajková loď výrobce, která představuje skutečnou špičku na trhu. Stylový design doplňuje výborný displej a vysoká schopnosti fotoaparátu.

Na třetí příčce se s 18 % umístil Apple iPhone 5, kterému někteří spotřebitelé vytýkají, že je jen opakováním předešlých modelů jen s novým konektorem. I tak dosahuje poslední iPhone vynikajících výsledků v testech a mezi velkými úhlopříčkami konkurence zůstává jedním z mála, který lze ovládat jednou rukou.

Až na 4. příčce se v anketě umístila vlajková loď Samsungu  a to Galaxy S4, kterou by chtělo 12 % hlasujících. Z dostupných modelů přitom nabízí nejzajímavější inovace ve funkcích. Otázkou je, zda nové způsoby ovládání dokážou zákazníci ocenit. Na druhou stranu nízké hodnocení  od uživatelů může být i skutečnost že byl teprve před nedávnem telefon uveden na trh.

Za Samsungem se pak s 10 % hlasů umístilo HTC One. Důvodem nižšího zájmu a slabšího hodnocení může být taktéž fakt, že nový model HTC není doposud ve Velké Británii kvůli logistickým komplikacím dostupný.

 

Komentáře

Nahoru