Nová 4-jádrová Tegra od Nvidie

Nová 4-jádrová Tegra od Nvidie

Na probíhajícím Mobile World Congress v Barceloně Nvidia představila novou generaci mobilních procesorů Tegra 3 se čtyřmi jádry. Nvidia zde v úterý také představila tablet s kódovým označením Kal-El s nespecifickou taktovací frekvencí.

Představeno bylo i přehrávání videa s vysokým rozlišením, až 2560 x 1440, na externím monitoře i 2560 x 1600 bodů. Na tabletě byly spuštěny i benchmarky Coremark a nvbench, podle kterých je současná čtyř-jádrová Tegra téměř dvojnásobně výkonnější ve výpočtovém výkoně i renderování stránek než starší dvou-jádrová Tegra. Tegra 3 má výrazně lepší grafický výkon díky nové integrované 12-jádrové grafiky. Celkově označuje Nvidia výkon Tegra 3 od předešlé za pětinásobný.

Na roky 2012, 2013 a 2014 Nvidia plánuje další generace procesoru Tegra a exponenciálně se zvyšující výkon, tedy má mít Tegra z roku 2015 75-krát vyšší výkon než Tegra 2.

Nvidia již dodává vzorky nového 4-jádrového procesoru Tegra 3 výrobcům, podle představitelů společnosti se první tablety s tímto procesorem mohou objevit na trhu srpnu, smartphony někdy na konci roku.

Pavel Mikovčák neboli také na internetu známý jako Archer. Je také spolumajitelem webu Gamel.cz, redaktorem na Objevit.cz a moderátorem herní sekce na RostWorld.cz. Chodí na Střední Školu Strojírenskou a Dopravní. Mezi jeho záliby patří florbal, hudba a hry.

Komentáře

Nahoru