Notebook od Dellu voněl jako kočičí moč

Zákazníci, kteří si koupili nový ultrabook Dell Latitude 6430u, si stěžovali na zápach. Konkrétně by se tato vůně prý dala přirovnat ke kočičí moči. Ne, nebyl to případ jednoho člověka, stěžovala si jich řada. A navíc se nejedná o zrovna nejlevnější notebook.

 „Před několika týdny jsem si pro práci pořídil nový Latitude 6430u,“ psal jeden uživatel s přezdívkou Three West na fórum podpory hardwaru Dellu. „Stroj je skvělý, ale smrdí, jako bych byl blízko bedničky mého kocoura. Je to příšerné!“

„Nejdřív jsem si myslel, že tam musela vykonat potřebu jedna z mých koček, ale pak jsem zjistil, že to tak není. Myslel jsem, že je ten notebook vadný, a tak jsem jej vyměnil. Ale i ten další měl stejný problém. Je to trapné,“ uvedl další zákazník pod přezdívkou Hoteca.

A i mnoho dalších uživatelů vinu skutečně svalovalo na své kočky. Pak už jim to ale začalo docházet:

„V sobotu jsem v klidu seděl na gauči a pracoval, když se moje žena zeptala: ‚Co to tady smrdí jako kočičí moč?‘ Odpověděl jsem, že si myslím, že je to můj notebook.“

catwithlaptop

Co na to Dell?

Dell jim nejdříve radil, aby vyčistili větrací otvory a klávesnici stlačeným vzduchem. Ale ani to nepomohlo. Po prozkoumání celé věci se zjistilo, že chyba očividně byla ve výrobním procesu. Tento proces už byl změněn, takže vůni je konec.

„Vůně není způsobena kočičí močí nebo jakýmkoliv jiným typem biologické znečišťující látky. Není ani zdravotním rizikem,“ uvedl Steve B, technik podpory Dell.

Přesto by ale uživatelé postižení touto výrobní „vadou“ měli své notebooky poslat zpátky na opravu.

Třeba bude jednou Dell díky tomuto nepovedenému omylu skutečně vyrábět voňavé notebooky. Snad si už ale vybere  vůni pečlivěji…

Zdroje: BBC, PC world, obrázek: JohnnyMrNinja

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru