Norští bloggeři si vyzkoušeli práci v textilce v Kambodži

Po celém světě je neuvěřitelné množství textilek, kde se něco jako pracovní podmínky neřeší. Nelidské podmínky, neuvěřitelná pracovní doba a přesčasy – to je krutá realita, kterou si vyzkoušeli tři bloggeři z Norska.

Reality show jsou stále velmi oblíbenou tématikou. Lidi prostě baví koukat se, co zažívají druzí nebo jaký hrozný život mají. Nyní se však v Norsku objevila jedna opravdu zajímavá, s kterou přišly norské noviny Aftenposten. Jmenuje se SweatShop – Dead Cheap Fashion. Proč SweatShop? Jedná se o označení o pracovní místo s otřesnými podmínkami. Zaměstnanci těchto firem většinou mají abnormálně dlouhou pracovní dobu, minimální plat (možná ještě menší než je stanovená hranice), skoro žádnou jistotu a bezpečnost. Avšak, ať tu jen nemluvíme o tom, co nemají, tak naopak – mají až moc přesčasů!

Chudý život v Kambodži

A do jednoho takové sweatshopu v Kambodži poslaly norské noviny na tři měsíce tři fashion bloggery (Anniken, Ludwiga a Fridu). A právě jim se dostalo té šance vyzkoušet si život v takových textilkách, kde zjistili, jak dobře se to v Norsku mají.

Dvě bloggerky se dokonce po skončení vysílání staly aktivistky a žádaly o zlepšení pracovních podmínek. Tato problematika se dokonce dostala až před norský parlament. Pokud tedy chcete vidět, jak si bloggeři vyzkoušeli práci v textilní továrně, doporučujeme zhlédnout celou reality show s titulkami.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru