Dnes vyšlo 1 článků

Nope: Malý magnet ochrání vaše soukromí

Sice se v poslední době objevují informace o tom, že projekty z Kickstarteru se často nedotáhnou do konce, mají zpoždění nebo se dokonce rovnou zruší, ovšem stále tam jsou takové, které dokážou dosáhnout úspěchu. Kickstarter nedávno aktualizoval své smluvní podmínky, takže můžeme čekat zvýšení odpovědnosti. Ale pojďme ke konkrétnímu projektu.

Bungajungle je zřejmě jednou z organizací, které znají recept na úspěch. V současné době běží jejich už šestá kampaň, která má za cíl získat finanční prostředky pro vytvoření magnetického krytu webkamery s názvem Nope (v překladu „Ne“). A důvodem, proč se magnetu tak daří, není jen minimalistický design.

Ananda Svarupa Das, vynázelce Nope a zakladatele Bungajungle, přišel se svým produktem proto, že se v posledních letech tolik diskutuje o bezpečnosti. Často se totiž objevují zprávy o tom, že hackeři mohou velmi snadno získat přístup k webkameře vašeho notebooku.

nope

Nope na MacBooku Air

Lepící páska nestačí

Pokud to někoho štve a bojí se, že by zrovna jeho mohl někdo špehovat, obvykle to vyřeší jednoduše: přelepí webkameru lepící páskou. Jenže tým Nope nám vysvětlil, že jsou tu jisté důvody, proč tato metoda není úplně spolehlivá:

  • páska se po čase odlepí
  • snadno ji můžete ztratit
  • nevypadá moc profesionálně
  • může jít špatně sundat

„Šokující pravda je taková, že do vašeho počítače může proniknout téměř kdokoliv a může zapnout webkameru, aniž byste o tom věděli. Jediný způsob, jak si ochránit soukromí, je zakrýt webkameru, když ji nepoužíváte. Jsme přesvědčeni o tom, že je to jen na vás. Vy byste měli rozhodnout o tom, kdy má být vaše webkamera používána,“ vysvětlil tým Nope.

nope-variants

Nope je k dispozici v různých variantách

Jak to funguje?

Jeden magnet připevníte k notebooku a druhý se pak na něm díky magnetické síle přidržuje. Mezi magnetem a webkamerou je malý prostor, takže se jí magnet vůbec nedotýká. Díky magnetismu se prostě jen vznáší.

Lidem se to líbí

Reakce na Nope jsou velmi pozitivní. Během prvních tří dnů získal projekt podporu více než 750 příznivců a dostal přes osm tisíc dolarů. Aktuálně už mají mnohem více peněz, než potřebovali. Na tom je krásně vidět, že je na světě spousta lidí, kteří se o své soukromí opravdu bojí.

Zdroj: Crowdfundinsider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru