Nokie participuje na problémech Samsungu

Nokia zaznamenala první dobrou novinu v tomto roce. Její akcie vyrostly o 10 %, protože společnost Samsung prohrála spor se společností Apple. Nokia ztrácí svoje pozice na trhu mobilních telefonů a přenechává místo právě Samsungu.

Podle NYSE se v pondělí zvýšila cena akcií ze 3,08 na 3,38 dolaru. Později došlo k mírnému snížení na 3,32 dolaru. Trochu se také zvedla cena akcií společnosti Microsoft ze 30,56 na 30,77 dolaru.

Spolupráce mezi společnostmi Nokia a Microsoft, které konkurují spojení Apple a Samsung, vznikla v roce 2001. Obě společnosti nedokáží účinně držet svoje pozice na trhu. Mobilní zařízení Nokia s operačním systémem Windows Phone mají jen několik procent trhu. Naopak platforma Android a mobilní zařízení Samsung ovládají přeš 65 % světového trhu.

Akcie Samsungu po oznámení výsledku soudu a povinnosti platit 1,05 miliardy dolaru naopak ztratily asi 7 %. Problém prodeje Samsung Galaxy SIII není ani tak v udělené pokutě. Ale v situaci, kdy nebude moci prodávat svoje zařízení, což může stát desítky miliard dolarů.

Zdroj: Reuters

Komentáře

Nahoru