Nokia se vrací na trh s chytrými telefony a tablety

Americká společnost Microsoft v roce 2014 pohřbila finskou značku Nokia. Nicméně legendární výrobce mobilních telefonů vstal z mrtvých, neboť předal svou licenci a ochranné známky nově vytvořené společnosti HMD global, která chce opět vyrábět a prodávat chytré telefony a tablety nesoucí brand Nokia.

Společnost HMD global byla založená ve Finsku, přičemž jejím zakladatelem se stal Arto Nummela, veterán ze společnosti Nokia. A po transakci koncem června se Arto Nummela stane CEO znovuzrozené finské legendy.

phone-852952_1280

Legendární finská značka Nokia se vrací.

Velice zajímavá je účast společnosti Foxconn, jejíž dceřiná společnost FIH Mobile odkoupila zbytky Nokie od Microsoftu za 350 milionů dolarů. HMD global a FIH Mobile se už dohodli na spolupráci, přičemž se budou snažit o znovubudování globální značky prodávající chytré telefony a tablety. Právě tablet Nokia N1 vytvořila firma Foxconn.

Výsledkem současných obchodních machinací bude nová hardwarová společnost, která bude mít k dispozici všechny odborné znalosti týkající se navrhování ze strany Nokie a všechny výrobní postřehy ze strany Foxconnu.

Ačkoliv je situace trochu spletitá, spotřebitelé se mohou těšit na nové chytré telefony a tablety s operačním systémem Android.

Zdroj / Foto: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru