Nokia se snaží na americkém trhu prosadit s nízkými cenami

Operátor AT&T stanovil cenu 50 dolarů pro poslední mobilní zařízení Nokia na bázi Windows Phone 8. Finská společnost se tak snaží zvýšit obrat a vrátit se na trh. Operátor č.2 v USA bude tak prodávat Nokia Lumia 820 za 49,99 dolaru a vlajkovou loď Lumia 920 za pouhých 99,99 dolaru. Cena 199,99 dolaru je pak určena pro zařízení HTC Windows Phone 8X.

Nokia

Nokia ztratila za posledních několik let svoje postavení na trhu smartphonů díky společnostem Apple Inc a Samsung Electronics Co. Nyní se pokouší o návrat s využitím OS Windows Phone 8. HTC většinou prodává mobilní zařízení s OS Google Android, ale chce rozšířit svoji nabídku také o nový software společnosti Microsoft.

Nokia

Uvedená tři mobilní zařízení jsou pro Microsoft klíčová. Mají umožnit konkurování OS Windows 8 mobilním zařízením Apple iPhone a OS Android od výrobců, jako je Samsung. Nízká cena u Nokie ukazuje, že společnosti záleží více na rozšíření svého prodeje než na zisku. Úspěchu nových telefonů by pak mohl zabránit již jen nezájem o nový operační systém Windows Phone 8. Analytici dokonce považují prodej za tak nízké ceny za jakési referendum o WP 8.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru